Світові інвестиції у кліматичні технології впали до найнижчого рівня

Екологія Економіка Новини
Світові інвестиції у кліматичні технології впали до найнижчого рівня

Новий аналіз PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) показав, що приватний ринковий капітал і грантове фінансування стартапів у галузі кліматичних технологій у всьому світі впали до найнижчого рівня за останні 5 років.

З вересня 2022 по вересень 2023 року вони сягнули $65 мільярдів, що на 40% менше порівняно з попереднім аналогічним періодом, повідомляє Bloomberg.

Основними причинами такого зниження в PwC назвали: геополітичні потрясіння; інфляцію; зростання процентних ставок та зниження оцінки. Аналітики наголосили, що ставки для інвестицій у кліматичні технології не можуть бути вищими. Адже світ пережив найбільш аномально спекотний місяць за всю історію спостережень після рекордно спекотного літа.

“Спад ринку означає, що стартапам у галузі кліматичних технологій потрібно набагато більше зосередитися на вирішенні реальних проблем і розумінні “персони покупця”, – сказав керівник компанії SE Ventures Аміт Чатурведі.

Зазначається, що фінансування кліматичних технологій для галузей з найбільшими викидами, зокрема виробництва цементу та сталі, склала лише 14% загальних інвестицій. Найбільше фінансування отримали стартапи у сфері мобільності та виробництва енергії.

В PwC наголосили, що технологія уловлювання, використання та зберігання вуглецю (CCUS) стала єдиною, яка отримала абсолютне зростання інвестицій за останні два роки. Адже промисловість викопного палива вкладає гроші в технологію, яка може продовжити використання нафти, газу та вугілля.

“Хоча нічого з цього не означає, що інвестиції CCUS обов’язково окупляться, зростання попиту та державна підтримка таких проектів можуть додати більшої впевненості потенційним інвесторам у стартапи”, — сказали автори звіту.

В матеріалі пояснили, що попри зниження інтенсивності інвестицій у кліматичні технології, вони склали понад 11% загального інвестиційного ринку стартапів.

Окрім того, до ринку долучаються нові інвестори, а також створюються нові фонди. Американський закон “Про зниження інфляції” (IRA) також забезпечує поштовх завдяки низці грантів і стимулів для галузей промисловості.

Новини

30 Листопада 2023

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

ВСІ НОВИНИ ⇢