Українські банки зафіксували зростання попиту на кредити

Економіка Новини
Українські банки зафіксували зростання попиту на кредити

Українські банки у третьому кварталі зафіксували зростання попиту на корпоративні гривневі кредити, а також на кредити населенню. Також більшість банків очікує на подальше зростання корпоративного та роздрібного кредитного портфелів у наступні 12 місяців.

Про це свідчать результати щоквартального опитування банків про умови кредитування, передає пресслужба Національного банку.

Зазначається, що найбільше зростання попиту в корпоративному сегменті, за даними банків, спостерігається з боку великих підприємств, у роздрібному – на іпотеку. І це зростання триває вже четвертий квартал поспіль.

У четвертому кварталі банки очікують на зростання попиту і на корпоративні, і на роздрібні кредити.

Якість позик, за даними опитування, не зміниться, проте окремі великі гравці зазначили про погіршення якості кредитів домогосподарствам.

“Обсяги фондування, на думку респондентів, продовжать зростати, і п’ятий квартал поспіль банки розраховують на приплив коштів від населення”, – зазначили в НБУ.

Боргове навантаження малих та середніх підприємств і великих компаній, за оцінками банків, два квартали поспіль знижується до середнього рівня. Водночас боргове навантаження домогосподарств дещо нижче за середнє.

Також зазначається, що рівень схвалених заявок на кредити для бізнесу у третьому кварталі підвищився, передусім на кредити малих та середніх підприємств, короткострокові та валютні позики. Надалі зростає рівень схвалених заявок на роздрібні кредити, більшою мірою на споживчі.

Кредитні стандарти для бізнесу у третьому кварталі не змінилися вперше з початку повномасштабного вторгнення після тривалого періоду їх посилення. Кожен п’ятий респондент зазначив навіть про певне пом’якшення стандартів. У четвертому кварталі банки планують дещо послаблювати кредитні стандарти для всіх типів позик, крім валютних.

При цьому кредитні стандарти домогосподарствам пом’якшуються третій квартал поспіль. Банки планують і надалі пом’якшувати стандарти для споживчих кредитів, водночас для іпотечних – залишать незмінними.

Фінустанови повідомили про незначне зростання кредитного ризику протягом третього кварталу. Упродовж наступного кварталу очікується підвищення кредитного та процентного ризиків, а найбільше – валютного.

Опитування про умови банківського кредитування проводилося з 15 вересня до 6 жовтня 2023 року серед кредитних менеджерів банків. Відповіді надали 25 фінансових установ, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 96%.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢