Підприємства мають проблеми з перетином кордону експортними вантажами – Іллічов

Новини Транспорт
Підприємства мають проблеми з перетином кордону експортними вантажами – Іллічов

Через низку різних причин затримка вантажів на перетині кордону вже сягає 15 діб. Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

“Маємо чисельні звернення від наших членів – підприємств-експортерів щодо проблем із перетином кордону експортними вантажами”, – написав він на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Р.Іллічов відзначив, що затримка шкодить підприємствам з безперервним циклом виробництва, унеможливлює участь українських виробників у важливих міжнародних виставках, призводить до непорозумінь із іноземними партнерами та ставить під питання укладання майбутніх контрактів. У кінцевому рахунку втрати несуть українські товаровиробники та вся українська економіка.

При цьому гендиректор ФРУ звернув увагу на фактори, які можливо усунути та прискорити перетин кордону.

“Зокрема, все більше питань викликає той факт, що координатором та адміністратором проекту «єЧерга» є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, а безпосереднім його оператором Укртрансбезпека, а не, наприклад, Міністерство внутрішніх справ та Державна прикордонна служба, які контролюють як дорожній рух, так і перетин кордону”, – відзначив він.

Р.Іллічов також звернув увагу на те, що реалізація проекту “Електронна черга перетину кордону” не передбачає пріоритезації пропуску вантажів за напрямками, категорією вантажу (за виключенням швидкопсувних товарів) тощо.

“Більше того, в рамках «єЧерга» умови перетину кордону єдині для експортерів продукції з високим рівнем доданої вартості та для порожніх автомобілів. При тому, що понад 70% автомобілів, наприклад, в черзі на МПП «Ягодин-Дорохуськ» складають саме порожні автомобілі. Також координатором проекту не запроваджено пріоритет в електронній черзі для автомобілів, які перетинають кордон на умовах Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS/Т1) та Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів з використанням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року (ст. 360 Митного кодексу України). Про необхідність внесення відповідних змін заінтересовані сторони домовилися ще під час засідання Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики 6 липня 2023 року”, – написав він.

На думку Р.Іллічоів є ще один шлях до прискорення перетину кордону: у зв’язку з оновленням уряду Польщі за результатами виборів можна активізувати переговори про прискорення відкриття нового пункту пропуску між нашими країнами.

У зв’язку з цим ФРУ звернулась до першого віце-прем’єра України Юлії Свириденко та запропонували організувати робочу нараду за участі представників Федерації роботодавців України, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Укртрансбезпеки, Державної митної служби та МВС (Державної прикордонної служби) для обговорення проблемної ситуації на кордоні, наших пропозицій щодо її вирішення та внесення відповідних змін до постанови Кабінету міністрів України від 02.12.2022 № 1349.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢