2023-2024 роки відкриють еру падіння викидів в енергетичному секторі

Екологія Новини ТЕК
2023-2024 роки відкриють еру падіння викидів в енергетичному секторі

Дослідження британського аналітичного центру Ember показало, що у 107 з 215 країнах світу пік виробництва електроенергії з викопного палива пройшов щонайменше п’ять років тому. Викиди вуглецю від електроенергетики у цих країнах впали на майже 20% за останнє десятиліття, повідомляє Ember.

Аналітики підкреслили, що країни, які щонайменше на рік пізніше пройшли пік використання викопних видів палива, забезпечують 50% світового попиту.

Це створює основу для подальшого зниження викидів у світовому енергетичному секторі. Вони розповіли, що 78 пост-пікових економік замінили викопну енергію зеленою. Хоча у 45 з них попит на електроенергію збільшився.

Зазначається, що в ЄС, Океанії (Австралія та низка островів Тихого океану) та Північна Америка вже перебувають у періоді спаду викопної енергії, де видобуток викопного палива впав на 30%, 20% та 15%.

Окрім того, виробництво викопної енергії досягло плато в Африці, Латинській Америці та Карибському басейні. Аналітики підкреслили, що єдиними регіонами, які ще не досягли цього піку, є Азія та Близький Схід.

Проте деякі країни вже мають значний успіх. Так В’єтнам скоротив виробництво викопного палива на 16% за три роки, а Йорданія та ОАЕ майже досягли п’яти років після свого піка.

Вони припускають, що 2023-2024 роки відкриють еру падіння викидів в енергетичному секторі.

Зазначається, що досягнення піка є важливою віхою для глобального зеленого переходу. Однак щоб досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, вітрова та сонячна генерація мають забезпечувати близько 40% світової електроенергії до 2030 року.

За сценарієм нульового чистого викиду Міжнародного енергетичного агенства, потроєння глобальних потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року є найбільшим заходом, щоб стримати глобальне потепління на рівні 1,5°C.

“Мало хто усвідомлює, що енергетичні сектори багатьох країн вже знаходяться на етапі занепаду викопних видів палива. Для багатьох країн це було зроблено одночасно зі зростанням попиту на електроенергію, – сказав керівник Global Insights, Ember Дейв Джонс. – Ми стоїмо на порозі нової ери скорочення викопних копалин у світовому енергетичному секторі”.

Нагадаємо, в Міжнародному енергетичному агентстві закликали багаті країни та країни, що розвиваються, різко посилити цілі щодо зменшення викидів, щоб обмежити глобальне потепління до 1,5°C.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢