Блокування суден у морському коридорі потрібно негайно припинити – Гусак

Економіка Новини Транспорт
Блокування суден у морському коридорі потрібно негайно припинити –  Гусак

Блокування суден у морському коридорі спричинили дії українських чиновників, через що країна втрачає щодня близько 500 мільйонів гривень. Вільних рух коридором життєво важливий для економіки, тому необхідно негайно розблокувати його роботу і забезпечити свободу судноплавству. Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

“Це можна назвати прямим саботажем з боку певних чиновників української влади. Наскільки ми знаємо, від військових не надходило жодних зупинок чи застережень щодо руху тимчасовим морським коридором, тому ми просто не розуміємо, як так можна було зробити. Кожен день простою, кожен день, коли цей коридор не працює, може коштувати Україні до пів мільярда гривень втрачених надходжень. Це призводить і до втрати робочих місць. Тож ми сподіваємося, що ці, відверто кажучи, незрозумілі нам рішення окремих чиновників будуть якомога швидше скасовані, і рух морським українськи коридором якнайшвидше відновиться. Це життєво важливо для економіки України”, – наголосив Гусак.

За його словами, блокування суден у коридорі призводить також і до іміджевих втрат – адже Україна доклала значних зусиль для його відкриття та для забезпечення його стабільної роботи. Це, зокрема, дозволило трохи знизити ставки страхування для суден, які були відпочатку дуже високими.

“Відкриття цього коридору стало великим досягненням української влади та Збройних Сил України. Тому ми не розуміємо, як хтось з українського боку може чинити перешкоди! Ми сподіваємося, що рух буде якомога швидше відновлений, і всі необхідні рішення для цього буде прийнято”, – резюмував Гусак. 

Нагадаємо, як стало відомо, рух суден по морському коридору, який відкрило Міністерство інфраструктури та військові, було заблоковано. Про це заявили в Українській зерновій асоціації: там уточнили, що роботу коридору необгрунтовано заблокували чиновники, і закликали уряд негайно втрутитися, адже Україна буквально щогодини отримує мільйонні збитки.

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢