Україна може розраховувати на отримання 45 млрд дол допомоги у поточному році

Економіка Новини
Україна може розраховувати на отримання 45 млрд дол допомоги у поточному році

Запевнення міжнародних партнерів України поки що дають змогу розраховувати на отримання $45 млрд фінансової допомоги поточного року, хоча політичні ризики посилюються, повідомив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук.

“Звісно, є високі ризики, що цієї офіційної допомоги може бути менше. Ці ризики дійсно посилилися протягом останнього місяця-двох. Однак ті запевнення, які ми отримуємо від міжнародних партнерів, дають нам підстави все-таки як базовий сценарій закладати ті обсяги міжнародної допомоги, які заявлені в нашому прогнозі, зокрема $45 млрд на цей рік, тоді як у минулому прогнозі ми закладали $42 млрд”, – сказав він під час пресбрифінгу в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами заступника голови НБУ, з огляду на поліпшення оцінок щодо отримання Україною міжнародної допомоги Нацбанк ухвалив рішення про перегляд прогнозу міжнародних резервів на кінець поточного року до $41,8 млрд із $38,3 млрд у липневому прогнозі.

Як зазначив Ніколайчук, хоча надання Україні фінансування від США значно залежить від їхньої внутрішньополітичної ситуації, НБУ очікує “на якнайшвидше розв’язання цієї ситуації та втілення в життя того пакета допомоги на $60 млрд, який анонсував президент Байден, його адміністрація”.

“Щодо плану Б, то на сьогодні в нас план Б полягає тільки в тому, щоб працювати активно з нашими міжнародними партнерами, повністю покрити нестачу фінансування від Сполучених Штатів чи від інших міжнародних партнерів буде дуже важко”, – додав заступник голови центробанку.

Своєю чергою голова НБУ Андрій Пишний додав, що рівень зацікавленості та залученості країн-партнерів у ситуацію в Україні, їхнє розуміння значення для України зовнішнього фінансування дає підстави розраховувати на дотримання зобов’язань.

“Відповідно саме це розуміння Національного банку, і не лише Національного банку, ви бачите в тому макропрогнозі й тих припущеннях, які ми заклали щодо рівня золотовалютних резервів”, – зазначив Пишний.

“Міжнародні фінансові партнери взяли зобов’язання підтримувати Україну пакетом фінансово за базовим сценарієм розвитку на рівні $115 млрд і за негативним сценарієм – на рівні $140 млрд. Нагадаю, що це частина програми, укладеної з Міжнародним валютним фондом, яка поєднує зобов’язання України і відповідний пакет фінансової підтримки та допомоги”, – сказав голова центробанку.

Новини

25 Листопада 2023

Через руйнування українські електростанції можуть виробляти лише третину від довоєнних обсягів електрики

Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти

У 2023 році спроможності українського ОПК зросли у три рази

24 Листопада 2023

Міненерго заявило про подолання дефіциту електроенергії

Китай закликає профільних гравців ринку не завищувати ціни на залізну руду

Вартість експорту чорних металів із Єгипту зросла на 65%

У жовтні зростання економіки України прискорилося до 10%

За 10 місяців іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 4,6% 

Українські поставки становлять 40% від обсягу перевалки у порту Констанца

Україна запропонувала Польщі відкрити додаткові пункти пропуску порожніх вантажівок

Liberty Steel не відновила виробництво чавуну

Південнокорейська SeAH Steel постачатиме нафтогазові труби до ОАЕ

Ситуація з наявністю автогазу на заправках лишається напруженою

Китайський експорт сталі залишиться високим у 2024 році

Контейнерний ринок постраждає через боротьбу з викидами

Туреччина з початку року скоротила імпорт руди на 16%

ВСІ НОВИНИ ⇢