Для досягнення кліматичних цілей у світі необхідно замінити 80 млн км ліній електропередач

Екологія Новини ТЕК
Для досягнення кліматичних цілей у світі необхідно замінити 80 млн км ліній електропередач

Для досягнення кліматичних та енергетичних цілей у світі необхідно додати та замінити 80 мільйонів кілометрів ліній електропередач до 2040 року. Про це йдеться у першому глобальному аналізі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) стану світових електромереж, повідомляє Energy Monitor.

Зазначається, що такий показник дорівнює всій існуючій глобальній мережі. Відсутність уваги до цієї проблеми створить слабку ланку в Зеленому переході.

В МЕА підкреслили, що для досягнення кліматичних цілей використання електроенергії повинно зростати на 20% швидше в наступному десятилітті, ніж у попередньому.

Розширені мережі є критично важливими для електрифікації та подальшої декарбонізації багатьох секторів, зокрема для електромобілів, електричних систем опалення та охолодження.

У звіті пояснили, що якщо країни вчасно досягнуть цілей у сфері енергетики та клімату, на вітрові та сонячні джерела припадатиме понад 80% загального збільшення глобальної потужності електроенергії до 2040 року.

Протягом 2000-2020 років цей показник сягав 40%. Наразі близько 1,5 ТВт нових зелених потужностей знаходяться на пізній стадії розробки.

“Недавній прогрес у сфері чистої енергії, який ми спостерігаємо в багатьох країнах, є безпрецедентним і викликає оптимізм, але він може бути поставлений під загрозу, якщо уряди та підприємства не об’єднаються, щоб забезпечити готовність світових електромереж до нової глобальної енергетичної економіки, яка швидко розвивається, – заявив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол. – Цей звіт показує, що поставлено на карту і що потрібно зробити. Ми повинні інвестувати в мережі сьогодні, або завтра зіткнемося з глухим кутом”.

Зазначається, що затримки в розширенні мережі можуть значно посилити кліматичні зміни. Зокрема викиди вуглецю протягом 2030-2050 років будуть майже на 60 мільярдів тонн вищими.

Адже недостатнє розширення мережі призведе до уповільнення розгортання ВДЕ та вимушеної залежності від викопного палива. Це еквівалентно загальним обсягам викидів CO2 у світовому енергетичному секторі за останні чотири роки, що призвело б до підвищення глобальної температури на понад 2°C.

В МЕА закликають уряди розширювати та зміцнювати внутрішні електромережі та з’єднувати їх з іншими країнами.

Окрім того, державам варто підтримувати великомасштабні проекти з передачі електроенергії, а операторам електромереж – переходити на цифрові технології.

Новини

25 Листопада 2023

Через руйнування українські електростанції можуть виробляти лише третину від довоєнних обсягів електрики

Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти

У 2023 році спроможності українського ОПК зросли у три рази

24 Листопада 2023

Міненерго заявило про подолання дефіциту електроенергії

Китай закликає профільних гравців ринку не завищувати ціни на залізну руду

Вартість експорту чорних металів із Єгипту зросла на 65%

У жовтні зростання економіки України прискорилося до 10%

За 10 місяців іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 4,6% 

Українські поставки становлять 40% від обсягу перевалки у порту Констанца

Україна запропонувала Польщі відкрити додаткові пункти пропуску порожніх вантажівок

Liberty Steel не відновила виробництво чавуну

Південнокорейська SeAH Steel постачатиме нафтогазові труби до ОАЕ

Ситуація з наявністю автогазу на заправках лишається напруженою

Китайський експорт сталі залишиться високим у 2024 році

Контейнерний ринок постраждає через боротьбу з викидами

Туреччина з початку року скоротила імпорт руди на 16%

ВСІ НОВИНИ ⇢