Для досягнення кліматичних цілей у світі необхідно замінити 80 млн км ліній електропередач

Екологія Новини ТЕК
Для досягнення кліматичних цілей у світі необхідно замінити 80 млн км ліній електропередач

Для досягнення кліматичних та енергетичних цілей у світі необхідно додати та замінити 80 мільйонів кілометрів ліній електропередач до 2040 року. Про це йдеться у першому глобальному аналізі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) стану світових електромереж, повідомляє Energy Monitor.

Зазначається, що такий показник дорівнює всій існуючій глобальній мережі. Відсутність уваги до цієї проблеми створить слабку ланку в Зеленому переході.

В МЕА підкреслили, що для досягнення кліматичних цілей використання електроенергії повинно зростати на 20% швидше в наступному десятилітті, ніж у попередньому.

Розширені мережі є критично важливими для електрифікації та подальшої декарбонізації багатьох секторів, зокрема для електромобілів, електричних систем опалення та охолодження.

У звіті пояснили, що якщо країни вчасно досягнуть цілей у сфері енергетики та клімату, на вітрові та сонячні джерела припадатиме понад 80% загального збільшення глобальної потужності електроенергії до 2040 року.

Протягом 2000-2020 років цей показник сягав 40%. Наразі близько 1,5 ТВт нових зелених потужностей знаходяться на пізній стадії розробки.

“Недавній прогрес у сфері чистої енергії, який ми спостерігаємо в багатьох країнах, є безпрецедентним і викликає оптимізм, але він може бути поставлений під загрозу, якщо уряди та підприємства не об’єднаються, щоб забезпечити готовність світових електромереж до нової глобальної енергетичної економіки, яка швидко розвивається, – заявив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол. – Цей звіт показує, що поставлено на карту і що потрібно зробити. Ми повинні інвестувати в мережі сьогодні, або завтра зіткнемося з глухим кутом”.

Зазначається, що затримки в розширенні мережі можуть значно посилити кліматичні зміни. Зокрема викиди вуглецю протягом 2030-2050 років будуть майже на 60 мільярдів тонн вищими.

Адже недостатнє розширення мережі призведе до уповільнення розгортання ВДЕ та вимушеної залежності від викопного палива. Це еквівалентно загальним обсягам викидів CO2 у світовому енергетичному секторі за останні чотири роки, що призвело б до підвищення глобальної температури на понад 2°C.

В МЕА закликають уряди розширювати та зміцнювати внутрішні електромережі та з’єднувати їх з іншими країнами.

Окрім того, державам варто підтримувати великомасштабні проекти з передачі електроенергії, а операторам електромереж – переходити на цифрові технології.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢