Ціна на землю в Україні зросла на 10,4%

Економіка Новини
Ціна на землю в Україні зросла на 10,4%

Середньозважена ціна на землю в Україні за підсумками січня-вересня 2023 року зросла на 10,4% – до 38,5 тис. грн/га, йдеться у звіті про стан ринку земель в Україні, підготовленому експертами Київської школи економіки (KSE) за підтримки Програми USAID АГРО.

Аналітики зазначили, що в Україні 31,1 млн га землі перебуває у приватній власності, тому зростання ціни на 10,4% дорівнює збільшенню капіталізації ринку сільгоспземель на 115,1 млрд грн, що відповідає приблизно десятій частині доходів загального фонду бюджету країни у 2023 році.

“У вересні 2023 року середньозважена ціна одного гектара всіх сільгоспземель становила 38,45 тис. грн. При цьому середньозважена ціна на землю з цільовим призначенням “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва” була вищою за середню та становила 39,0 тис. грн/га. Це означає, що “товарні” землі цінуються ринком дещо більше, ніж інші види сільськогосподарських земель в Україні”, – йдеться в дослідженні.

За інформацією експертів KSE, найвищі ціни на земельні ділянки сільгосппризначення спостерігаються в Івано-Франківській, Львівській, Волинській і Тернопільській областях, а також Київській і Полтавській областях. Найнижчі – на територіях, охоплених бойовими діями, а також у прифронтових областях.

Згідно з дослідженням, у третьому кварталі 2023 року було здійснено 21,4 тис. транзакцій купівлі-продажу ділянок сільськогосподарського призначення площею 43,5 тис. га, що незначно відрізняється від показників другого кварталу, коли за ідентичної кількості договорів купівлі-продажу було реалізовано 44,0 тис. га сільгоспугідь. Водночас у другому та третьому кварталах 2023 року ринок землі був істотно активнішим, ніж у першому кварталі, коли було укладено 15,7 тис. угод сукупною площею 32 тис. га.

У четвертому кварталі ринок землі може ще більше зрости, адже після завершення жнив і вивільнення додаткових ресурсів для купівлі землі, очікується активізація покупців і збільшення попиту на купівлю земельних ділянок, прогнозують у KSE.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢