В січні-вересні Метінвест сплатив до бюджету майже 11 млрд грн податків

Металургія Новини Теми дня
В січні-вересні Метінвест сплатив до бюджету майже 11 млрд грн податків

Попри повномасштабне російське вторгнення, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств група Метінвест Ріната Ахметова за дев’ять місяців 2023 року перерахувала до бюджетів усіх рівнів майже 11 млрд грн податків і зборів. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Зокрема, за січень-вересень цього року українські підприємства “Метінвесту” сплатили 2,8 млрд грн податку на прибуток, 2,4 млрд грн єдиного соціального внеску та 2,3 млрд грн податку з доходів фізичних осіб.

Водночас “Метінвест” за 9 місяців збільшив плату за землю на 4% проти аналогічного показника 2022 року – до 893 млн грн.

Також значними джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів України стали плата за користування надрами – 1,5 млрд грн та екологічний податок – 449 млн грн.

У III кварталі 2023 року Група перерахувала до українського бюджету 4,6 млрд грн, що на 15% перевищує суму за аналогічний період минулого року.

Зокрема, за липень-вересень підприємства “Метінвесту” збільшили виплату податку на прибуток на 28% проти липня-вересня 2022 року – до 1,7 млрд грн. Відрахування єдиного соціального внеску за той самий період зросли на 8% проти III кварталу 2022 року – до 847 млн грн. А виплата податку з доходів фізичних осіб підвищилася на 12% проти показника за липень-вересень 2022 року – до 818 млн грн.

Крім того, за III квартал 2023 року підприємства Групи сплатили 618 млн грн за користування надрами, що на 2% більше за аналогічний показник минулого року.

Водночас плата за землю за липень-вересень цього року проти такого ж періоду 2022 року зросла на 9%, до 304 млн грн, а екологічний податок – на 24%, до 146 млн грн.

“На початку великої війни перед “Метінвестом” постали серйозні виклики, які ми продовжуємо долати. Нам довелося перебудувати бізнес, створити нові логістичні ланцюги для експорту продукції, змінити операційну модель. Усі ці кроки допомогли компанії вистояти та залишитися одним із найбільших платників податків в Україні.

Ми хочемо допомогти українцям, країні та армії, так само як подбали про наших співробітників та жителів регіонів присутності. Тож продовжуємо працювати на перемогу на всіх напрямах”, – відзначив гендиректор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Нагадаємо, “Метінвест”, з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, у першому півріччі 2023 року сплатив до бюджетів усіх рівнів в Україні понад 6,3 млрд грн податків і зборів, а у 2022 році – 20,5 млрд грн.

Новини

26 Листопада 2023

У Міненерго пояснили, за яких умов українцям почнуть відключати світло

Суднобудівні заводи Миколаєва можуть конкурувати зі світовими верфями

25 Листопада 2023

Через руйнування українські електростанції можуть виробляти лише третину від довоєнних обсягів електрики

Три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти

У 2023 році спроможності українського ОПК зросли у три рази

24 Листопада 2023

Міненерго заявило про подолання дефіциту електроенергії

Китай закликає профільних гравців ринку не завищувати ціни на залізну руду

Вартість експорту чорних металів із Єгипту зросла на 65%

У жовтні зростання економіки України прискорилося до 10%

За 10 місяців іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 4,6% 

Українські поставки становлять 40% від обсягу перевалки у порту Констанца

Україна запропонувала Польщі відкрити додаткові пункти пропуску порожніх вантажівок

Liberty Steel не відновила виробництво чавуну

Південнокорейська SeAH Steel постачатиме нафтогазові труби до ОАЕ

Ситуація з наявністю автогазу на заправках лишається напруженою

Китайський експорт сталі залишиться високим у 2024 році

ВСІ НОВИНИ ⇢