Україна посилює захист енергетичної інфраструктури напередодні зими

Економіка Новини ТЕК
Україна посилює захист енергетичної інфраструктури напередодні зими

Україна поспішає зміцнити свою енергетичну інфраструктуру напередодні зими, оскільки відновилася Російська повітряна кампанія спрямована на електростанції. Про це пише Financial Times.

Якщо влітку Росія в основному атакувала українські морські порти та інфраструктуру експорту зерна, то в останні тижні ракетні удари і удари безпілотників знову почали зосереджуватися на енергетичній інфраструктурі, як це було в минулому році. Однак цього разу в Києві впевнені, що країна краще підготовлена.

Видання пише, що невеликі підстанції захистили стінами з бетонних блоків, а також габіонами з камінням або піском, які дозволяють, як мінімум, захиститися від падіння уламків.

Крім цього, елементи інфраструктури, які не потребують вентиляції, перенесли під землю, а запчастини для ремонту підстанцій і трансформаторів зберігаються за кордоном, щоб можна було швидко їх замовити. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що країна стала більш підготовленою, ніж минулої зими. Захист, за його словами, не 100% ефективний, проте спрацює в 80-90% випадків. Він додав, що рік тому було знищено близько 40% української електроенергетичної інфраструктури, але більша частина цих пошкоджень вже усунена.

Минулої зими Росія завдала понад 1200 ракетних і безпілотних ударів по українських електростанціях, “знищивши понад 40% нашої електроенергетичної інфраструктури, включаючи генерацію та електромережі. Ми усунули більшу частину цих пошкоджень”, – заявив Шмигаль.

Коли минулої зими Російські удари вивели з ладу кілька критично важливих вузлів в централізованій електромережі України, побудованої ще в радянські часи, це дестабілізувало систему і спровокувало відключення електроенергії по всій країні. Шмигаль сказав, що Україна зробила кроки з децентралізації своєї енергосистеми, завдяки чому збиток в одному місці з меншою ймовірністю вплине на інші регіони.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко розповів, що компанія інвестувала в будівництво 50 розрізнених турбін потужністю 6 МВт кожна. “Вони можуть потрапити в одну турбіну, але 49 все одно працюватимуть”, – пояснив він.

Якщо масові відключення електроенергії повторяться, то менші генератори, що спалюють дизельне паливо та інше паливо, надані союзниками і закуплені домогосподарствами і підприємствами, стануть останнім засобом обігріву, пише видання.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢