Міністр економіки акцентувала на необхідності розвитку переробної промисловості
Економіка Машинобудівництво Металообробка Новини

Переробка має стати складовою національної економічної ідеї. Таку думку висловила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко в інтерв’ю Forbes.
“У 2021-му частка переробної промисловості становила 10%, у 2022-му – 8% від ВВП. Якщо взяти стандарти ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), у розвинених країнах вона становить 20%. Низький рівень цього показника для нас означає сировинність, технологічну відсталість і імпортозалежність економіки. Це має прямий зв’язок із бідністю. Тому ставимо для себе завдання, щоб частка переробки ВВП України зросла до 20%, за 10 років”, – зазначила Свириденко.
Вона підкреслила, що ця зміна структури економіки забезпечить значне зростання ВВП та нові робочі місця, а також стане важливою складовою економічної євроінтеграції.
Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%, водночас, за словами Свириденко, потрібно прагнути до 70–80%.
“Парадокс сьогоднішньої ситуації у тому, що ці зміни пришвидшує війна. Блокування РФ морських портів і потім ембарго від низки європейських країн стали каталізатором пошуку альтернатив”, – зауважила перший віцепрем’єр-міністр.
Вона додала, що блокування експорту аграрної сировини спричинило зростання агропереробки.
“За даними митної служби, за дев?ять місяців 2023-го експорт борошна зріс на 267%, макаронних виробів – на 22%. В абсолютних величинах це невеликі обсяги, але тенденція показова. Ми фіксуємо інвестиції аграріїв в нові переробні потужності та ще більше чуємо про плани будувати нові заводи найближчим часом. Це і млини, і біоетанол, і глибока агропереробка, і харчові продукти”, – зазначила Свириденко.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram