МАГАТЕ направило нову групу експертів на ЗАЕС

Економіка Новини ТЕК
МАГАТЕ направило нову групу експертів на ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) здійснило 13 ротацію нової команди експертів на Запорізькій АЕС. Про це повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

Перша місія МАГАТЕ  прибула на ЗАЕС минулого року. Її завдання – це постійна присутність на об’єкті для допомоги запобігання ядерній аварії під час військового конфлікту, заявив сьогодні Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі.

 “Вже чотирнадцять місяців експерти МАГАТЕ працюють на ЗАЕС, здійснюючи моніторинг ядерної та фізичної ядерної безпеки та інформуючи світ про те, що там відбувається”, – сказав генеральний директор МАГАТЕ  Рафаель Маріано Гроссі.

Також протягом останнього тижня експерти МАГАТЕ відвідали сховища свіжого палива, аварійні дизель-генератори енергоблока №1, відкритий розподільчий пункт 750-кіловольтної лінії електропередач, центральний склад та тимчасовий центр аварійного реагування. Їм повідомили, що на листопад заплановано проведення протиаварійних навчань – перших з часів до початку конфлікту.

Крім того, експертам МАГАТЕ підтвердили, що після завершення гідравлічних випробувань енергоблок №3 буде перебувати в холодному стані.

МАГАТЕ продовжує приділяти пильну увагу технічному обслуговуванню на майданчику, при цьому обслуговування обладнання, необхідного для безпеки станції, продовжує викликати занепокоєння.

“Зменшення кількості обслуговуючого персоналу на станції та обмежена наявність усіх необхідних запасних частин можуть вплинути на роботу систем безпеки. Вкрай важливо, щоб все необхідне технічне обслуговування виконувалося”, – сказав Гроссі.

Експерти МАГАТЕ також продовжують збирати інформацію про статус і стан персоналу, а також про підготовку та ліцензування оперативного персоналу на станції відповідно до нормативних вимог РФ.

Додається, що експертам МАГАТЕ потрібен доступ до всіх шести машинних залів разом. Однак 27 жовтня їм було надано лише частковий доступ до машинного залу реакторного блоку №2, після того, як раніше того ж місяця вони отримали аналогічний обмежений доступ до машинних залів енергоблоків №1 та №4.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢