Скорочення строків повернення валютної виручки призведе до поглиблення кризи у металургійній галузі

Економіка Новини Теми дня
Скорочення строків повернення валютної виручки призведе до поглиблення кризи у металургійній галузі

Скорочення строків повернення валютної виручки призведе до поглиблення кризи у металургійній галузі України, адже експортери можуть втратити останні традиційні ринки збуту. Про це йдеться в листі Федерації металургів України до прем’єр-міністра та голови НБУ.

“Наразі розповсюджується інформація про розробку Кабміном спільно з НБУ нормативного-правового акту, яким буде скорочено строки повернення валютної виручки зі 180 днів до 90 днів. В поточних реаліях, з огляду на нові більш складні та тривалі ланцюги постачання, таке скорочення матиме негативний вплив на постачання за кордон продукції гірничо-металургійного комплексу (далі ГМК). Наразі експортні поставки становлять близько 60%”, – йдеться у листі. 

У федерації наголосили, що підприємства ГМК постраждали від війни Росії, втратили значні виробничі потужності та можливість швидко експортувати свою продукцію іноземним контрагентам.

“Іноземні партнери розглядають Україну, як територію з підвищеними ризиками, і тому купують українську металургійну продукцію на умовах відстрочки платежу (+1-2 місяці від моменту поставки). З огляду на нові шляхи постачання, які є більш тривалими та більш фінансово затратними, українські виробники мають забезпечити наявність готової продукції на складах у Європі як гарантію, що контракти не будуть порушені. Наразі орієнтовний строк поставки продукції, за відсутності форс-мажорів, становить 4-6 місяців. З урахуванням відстрочки платежу цикл обігу коштів становить 6-8 місяців, а в окремих випадках 10-12 місяців”, – пояснили у ФМУ.

“Це призведе до різкого зменшення валютних надходжень в Україну, потягне за собою зменшення обсягів виробництва та скорочення робочих місць. Тому просимо не вживати жорстких заходів та додаткових обмежень щодо строків повернення валютної виручки. 

Водночас пом’якшення цих обмежень значно підтримає вітчизняних виробників гірничо-металургійного комплексу, що у перспективі дозволить збільшити надходження валюти в Україну”, – резюмували у ФМУ.

Як повідомлялося раніше, Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку закликав уряд та НБУ відмовитися від наміру зменшити термін повернення валютної виручки для експортерів зі 180 до 90 днів.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢