МВФ назвав війну головним ризиком для української економіки

Економіка Новини
МВФ назвав війну головним ризиком для української економіки

Українська економіка 2023 року продовжує відновлюватися на тлі триваючих атак на інфраструктуру, а її зростання може сягнути 3,2% наступного року і 6,5% 2025 року, однак тривалість та інтенсивність війни становлять значний ризик для економічних перспектив, заявляє Міжнародний валютний фонд.

“Середньострокові перспективи залежать від результату війни, масштабів витрат на реконструкцію, повернення мігрантів, структурних реформ і перспектив вступу до ЄС”, – йдеться в регіональному економічному прогнозі для Європи, опублікованому вранці в середу, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

На думку Фонду, відновлення пояснюється підвищенням стійкості фірм і домогосподарств під час війни, чому сприяло відновлення внутрішнього попиту та поліпшення споживчих і ділових настроїв.

Вказується, що валютний ринок залишався загалом стабільним, чому сприяла значна міжнародна фінансова підтримка. Міжнародні резерви перевершили очікування завдяки кращому, ніж очікувалося, балансу поточного рахунку та зниженню відтоку іноземної валюти. Частково це відображає кращий, ніж очікувалося, баланс поточного рахунку. Контроль за рухом капіталу також допоміг стримати відтік за фінансовими рахунками. Приплив прямих іноземних інвестицій, що склав з початку року близько $2 млрд, і нижчий, ніж очікувалося, відтік іноземної валюти з банківської системи також допомогли зміцнити сильну позицію за міжнародними резервами.

Водночас МВФ відзначив збільшення дефіциту бюджету порівняно з минулим роком через більш швидке зростання витрат над доходами. Уточнюється, що зростання витрат було зумовлене переважно витратами, пов’язаними з обороною, а податкові надходження отримали вигоду від відновлення економіки. Дефіцит бюджету продовжує фінансуватися переважно за рахунок зовнішньої фінансової підтримки.

Фонд нагадав, що наприкінці червня затвердив перший перегляд 4-річної програми розширеного фінансування EFF і виділив близько $890 млн другого траншу.

“Необхідний стійкий імпульс реформ, зокрема у сфері управління та боротьби з корупцією. В умовах зростаючого тиску на видатки вирішальне значення матиме розробка і виконання бюджету на 2024 рік, відповідна бюджетна і боргова стійкість”, – наголосив МВФ, місія якого цього тижня розпочала роботу в рамках другого перегляду програми EFF і консультації за статтею IV статуту Фонду.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢