Центральний ГЗК встановив сучасні теплові насоси

Металургія Новини
Центральний ГЗК встановив сучасні теплові насоси

На об’єктах Центрального ГЗК реалізували черговий пілотний проєкт з енергозбереження – встановили сучасні теплові насоси, повідомляє пресслужба підприємства.

Проєкт дозволить зменшити витрати комбінату на майже 800 Гкал теплової енергії та на загальну суму 2,4 млн грн на рік.

З метою зменшення витрат підприємства на енергоресурси, а саме – теплову енергію, в будівлях адміністративно-побутового комплексу шахти «Гігант-Глибока» та відділу найму та розвитку персоналу (колишній навчально-курсовий комбінат) спеціалісти ЦГЗК разом із експертами YASNO Energy Efficiency встановили нове розумне обладнання.  

Вибір об’єктів, де розмістили сучасні теплові насоси виробника Cooper&Hunter, не випадковий. Саме ці будівлі розташовані на значній відстані від проммайданчика ЦГЗК, тож відповідно отримували теплову енергію від комунального підприємства «Криворіжтепломережа» за чималими тарифами.

Цієї осені вже змонтовані і підключені до внутрішньої мережі опалення шість теплових насосів в адмінбудівлі шахти та три – в будівлі на вул. Мусоргського. Відтепер розумна система управління тепловими насосами дозволить регулювати подачу тепла в систему опалення в залежності від температур навколишнього середовища та всередині будівлі. Контролер визначає дельту температур та в автоматичному режимі запускає теплові насоси для виробництва теплової енергії. Таким чином забезпечується оптимальне використання теплової енергії для опалення і зменшуються витрати на її виробництво. Тож тепер в автоматичному режимі в будівлях буде підтримуватися оптимальна температура, яка відповідає санітарним нормам.

Окрім цього, з урахуванням диференційованих тарифів на електроенергію, розумна система буде максимально обігрівати приміщення в нічний час, а в години пікового навантаження контролер забезпечить роботу теплонасосів в режимі підтримання комфортної температури.

«Незважаючи на складні часи, ми системно впроваджуємо інноваційні проєкти на усіх майданчиках Центрального ГЗК. Це допомагає нам поліпшити умови праці, підвищити промислову безпеку та зберегти ресурси. Завдяки енергоефективним та сучасним технологіям ми виробляємо конкурентоспроможну продукцію, яка користується широким попитом на світових ринках», – підкреслив генеральний директор ЦГЗК групи Метінвест Дмитро Шевчик.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢