Підвищення тарифів УЗ не матиме жодного ефекту для компанії – Каленков

Новини Теми дня Транспорт
Підвищення тарифів УЗ не матиме жодного ефекту для компанії – Каленков

Підвищення Укрзалізницею тарифів на перевезення вантажів не матиме жодного ефекту. Таку думку висловив президент об’єднання підприємств Укрметалургпром Олександр Каленков в інтерв’ю УНІАН.

Він нагадав, що після початку повномасштабної війни відбулося падіння обсягів перевезень залізницею відразу в два рази. Подальша стагнація в компанії не дає можливості сказати, наскільки ефективна політика Укрзалізниці в питаннях нарощування обсягів перевезень.

“Я впевнений, що падіння могло бути не вдвічі, а істотно меншим, адже підприємства продовжують працювати, і є запит на перевезення продукції через західні прикордонні переходи до портів ЄС, але за умови прийнятного рівня витрат на доставку. Зараз вони величезні: їх зниження дозволило б збільшити продажі української продукції на експорт, і від цього виграла б сама Укрзалізниця. Тобто, здешевлюючи перевезення продукції на експорт, УЗ допомогла б запустити економіку і кратно збільшити свої доходи від перевезень”, – пояснив експерт.

Він вважає, що через півтора роки війни можна точно сказати: Укрзалізниця нічого не робить задля того, щоб збільшити обсяги перевезень. У тому числі – не надає достатньої уваги “розшиттю” закордонних західних переходів, попри те, що декларує мільярдні інвестиції.

“Я переконаний, що не все було зроблено для того, щоб налагодити перевезення через західні прикордонні переходи. Вони як були рік тому на рівні 1,8-1,9 тисяч вагонів щодоби, так і залишаються. При цьому необхідні інвестиції не такі й грандіозні – мова йде про 25 млн гривень по станції Мостиська, що в масштабах УЗ просто дрібниця”, – акцентував Каленков.

Він нагадав, що Укрзалізниця декларує десятки мільярдів гривень інвестицій у 2023 році. Але невідомо на що йдуть ці гроші, адже компанія засекретила свої фінансові показники. Відсутність контролю створює поле для безконтрольної корупції і розтрат, вважає експерт.

“За наявною у мене інформацією, у 2024 році УЗ планує збільшити собівартість послуг на 15%, адміністративних витрат – на 20%, збутових – на 24%. Але ми дізналися про це не від компанії, а з неофіційних розмов. Ми об’єктивно здивовані таким величезним планованим зростанням собівартості УЗ, адже на відміну від бізнесу, зростання собівартості у якого супроводжується падінням фінансових результатів і негативною реакцією акціонерів. Укрзалізниця все це зростання традиційно перекладає на своїх клієнтів через чергове зростання тарифів, і вони в черговий раз будуть змушені заплатити за неефективність УЗ”, – підкреслив Каленков.

Він зазначив, що з 2021 року залізничні тарифи для більшості вантажів зросли в 2,4 рази, тому “Укрзалізниця повинна просто купатися в грошах”. Саме тому, на його думку, так багато питань до того, наскільки ефективно менеджмент компанії витрачає гроші.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢