В Україні спрощена процедура зміни цільового призначення землі

Економіка Машинобудівництво Металообробка Новини
В Україні спрощена процедура зміни цільового призначення землі

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №9627, який передбачає кардинальне спрощення процедури зміни цільового призначення землі. Про це повідомив народний депутат Дмитро Кисилевський. За його словами, процедури зміни цільового призначення земельних ділянок – корупційний ринок, обсяг якого вимірюється мільярдами гривень. Розв’язати цю проблему має новий закон.

Переведення землі з сільськогосподарську у промислову зазвичай займає 12-36 місяців. Законопроект №9627 передбачає, що зміна цільового призначення земельної ділянки відбуватиметься за спрощеною процедурою. Підставою для зміни буде мотивований висновк уповноваженого органу містобудування та архітектури сільської, селищної, або міської ради щодо можливості розміщення на земельній ділянці відповідного об’єкта. Розробка окремої містобудівної документації та документації із землеустрою буде не потрібна. Нова процедура зміни цільового призначення землі займатиме близько 1,5 місяця.

Документ, який буде підставою для зміни цільового призначення землі, буде також особливим видом містобудівних умов та обмежень, що дозволить починати проєктування об’єкту будівництва. Цим для корупціонерів ліквідується можливість гальмувати чи зупиняти створення нового промислового підприємства чи об’єкта енергетики. Відповідно інвестори зможуть швидше почати будувати нові підприємства, що є критично важливим для цілей відбудови.

“Я далекий від думки, що законопроєкт не зустріне спротиву, принаймні прихованого. Але переконаний, що в умовах війни Україна не може собі дозволити роками годувати корупціонерів для вирішення простої, по суті, задачі, яка може зайняти півтора місяця”, – відзначив нардеп. 

Законопроєкт №9627 пропонує запровадити спрощену процедуру на період воєнного стану та протягом 5 років з моменту його припинення або скасування. Спрощена процедура діятиме на територіях за межами населених пунктів. Лише там, де відсутня затверджена містобудівна документація. І для визначеного законом переліку об’єктів.

Така спрощена процедура зміни цільового призначення землі діє з середини 2022 року для портів, релокованих підприємств і модульних містечок. Законопроєктом №9627 пропонується розширити її застосування на об’єкти промисловості та енергетики.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢