Транспортний безвіз України з ЄС не скасують на вимогу польських перевізників

Економіка Новини
Транспортний безвіз України з ЄС не скасують на вимогу польських перевізників

Вимоги польських перевізників про зміну Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Євросоюзом (так званий транспортний безвіз) не мають підстав, а отже, такі зміни не обговорюються. Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, повідомляє пресслужба міністерства.

У вівторок, 9 листопада, Кубраков обговорив з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком блокування польськими протестувальниками трьох пунктів пропуску на кордоні.

«Ключове – жодні зміни чи скасування Угоди про лібералізацію не обговорюється», – наголосив він.

Водночас Кубраков запевнив, що Мінвідновлення України готове допомогти польським колегам вирішити ситуацію із блокуванням кордону, надати всі відповідні роз’яснення та провести зустрічі за потреби.

«Україна з повагою ставиться до права на протест та готова до конструктивного діалогу для вирішення ситуації. Разом з тим зазначимо: блокування кордону польськими протестувальниками порушує логістичні шляхи, що вже впливає як на економіку України, так і Європейського Союзу», – зазначив міністр.

За інформацією Мінвідновлення, станом на вечір 9 листопада заблокованими з обох сторін є понад 20 тис. транспортних засобів. Зазнає збитків економіка не лише України чи Польщі, а й інших країн, які не можуть перевозити товари та порушують свої договірні зобов’язання.

У понеділок польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні між Польщею й Україною: “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”.

Організатор протесту поблизу ПП “Корчова-Краківець” Томаш Борковський заявив, що блокуватиметься проїзд вантажних автомобілів, однак гуманітарну і військову допомогу для України пропускатимуть. За його словами, протест офіційно зареєстровано польськими перевізниками в місцевих органах влади до 3 січня 2024 року.

Серед вимог перевізників до уряду Польщі – повернення практики дозволів для українських перевізників; посилення для іноземних перевізників правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту); неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо їхня фінансова діяльність відбувається не на території ЄС; створення окремої черги для автомобілів на номерах країн ЄС; створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур, отримання доступу до української системи “Шлях”.

Український посол у Польщі Василь Зварич назвав блокаду “болісним ударом в спину Україні” і закликав припинити її.

За інформацією відділу Податкової адміністрації в Любліні, вантажівки, які намагаються перетнути польсько-український кордон на в’їзд в Україну, через блокаду з боку польських перевізників змушені чекати навіть до 90 годин.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢