Шмигаль назвав розблокування портів фундаментом економічного відновлення

Економіка Новини Теми дня Транспорт
Шмигаль назвав розблокування портів фундаментом економічного відновлення

Вільна навігація в Чорному морі є фундаментом для економічного відновлення України. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

“Тут передусім дякую українським силам оборони, які тримають відкритим цей коридор. Ним скористалося вже 100 суден, які вивезли з українських портів понад 3,7 млн тонн продукції”, – сказав він.

Голова уряду нагадав, що за результатами домовленостей президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм який дозволить зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. “Це зробить чорноморський морський коридор доступнішим для більш широкого кола експортерів”, – додав він.

“Уряд виділив кошти, які будуть гарантією покриття збитків у разі їх настання. До механізму залучене Експортно-кредитне агентство, «Укргазбанк», «Укрексімбанк» і пул з 14 страхувальників. Ми також вдячні за допомогу ЄБРР в підтримці у створенні цього механізму”, – сказав Д.Шмигаль.

“Неухильно працюємо над тим, щоб українські експортери мали вільні та конкурентні умови для експорту своєї продукції. Це потрібно для економіки України, для споживачів в усьому світі й особливо для продовольчої безпеки”, – резюмував прем’єр-міністр.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢