Нафта Brent здорожчала до 82,7 дол/барель

Економіка Новини ТЕК
Нафта Brent здорожчала до 82,7 дол/барель

Ціни на нафту еталонних марок помірно зростають вранці в середу, інвестори оцінюють дані про інфляцію в США і чекають на щотижневий звіт про запаси палива в країні.

Ціна січневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:10 за київським часом становить $82,7 за барель, що на $0,23 (0,28%) вище за показник на закриття попередньої сесії. У вівторок ці контракти здешевшали на 5 центів – до $82,47 за барель.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на вказаний час підвищилися на $0,18 (0,23%) і становили $78,44 за барель. За підсумками минулої сесії вони не змінилися в ціні й становили $78,26 за барель.

Темпи зростання споживчих цін (індекс CPI) у Штатах у жовтні скоротилися до 3,2% у річному вираженні з 3,7% у вересні, повідомило Міністерство праці країни. Базова інфляція (індекс CPI Core), яка не враховує динаміки цін на продукти харчування й енергоносії, сповільнилася до 4% із 4,1% місяцем раніше. Консенсус-прогноз експертів, опитаних Trading Economics, передбачав ослаблення інфляції до 3,3% і збереження темпів зростання індексу CPI Core на рівні 4,1%.

Дані про динаміку інфляції уважно відстежує Федеральна резервна система (ФРС) після прийняття рішень щодо грошово-кредитної політики.

Тим часом напередодні Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз зростання глобального попиту на нафту 2023 року на 113 тис. барелів на добу (б/д) – до 2,367 млн б/д. Таким чином, організація очікує, що світовий попит цього року становитиме 101,96 млн б/д.

Також учасники ринку оцінюють сигнали про зміну запасів енергоносіїв у США.

За даними Американського інституту нафти (American Petroleum Institute, API), минулого тижня запаси в Штатах зросли на 1,34 млн барелів. На тиждень раніше резерви підскочили на 11,9 млн барелів.

Офіційні дані Міненерго країни буде опубліковано о 16:30 за київським часом у середу, причому одразу за два тижні. Опитані Trading  Economics аналітики прогнозують, що вони вкажуть на зростання запасів нафти на 1,8 млн барелів.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢