Підвищення тарифу на передачу електроенергії зажене економіку в кризу

Економіка Новини Точка зору
Підвищення тарифу на передачу електроенергії зажене економіку в кризу

Підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії, яке запланували в Укренерго, зажене економіку України ще глибше у кризу, тому уряду варто долучитися і допомогти державному монополісту реструктуризувати борги, які є основною причиною зростання тарифів. Про це заявила голова галузевої ради Федерації металургів України Олена Колесникова. 

“Якщо подивитися на причину підвищення тарифу, то Укренерго закладає в це підвищення виплати за своїми боргами. Але при цьому кожна компанія на ринку, яка зараз працює, працює над реструктуризацією своїх боргів, щоб був шанс вижити нашій економіці і мати людям робочі місця. Тому нормально виникає запитання до Укренерго: а чому вони не можуть реструктуризувати свої борги?”, – підкреслила Колесникова. 

Вона висловила впевненість, що якщо Укренерго почне серйозно займатися перемовинами зі своїми кредиторами стосовно реструктуризації своїх боргів і виплат навіть по відсотках, то компанія зможе спокійно вийти з ситуації, і не затягувати в кризу всю промисловість. 

“Якщо ми говоримо, що нам треба економіку ставити на ноги, то нам треба, щоб підприємства працювали і були конкурентоспроможними на світовому ринку. Підвищення тарифів, будь-яких, просто доб’є нашу галузь”, – попередила Колесникова. 

Водночас вона зауважила: якщо Укренерго підвищить ефективність своєї роботи, вона не потребуватиме постійного підвищення тарифів. 

“Нам здається, що правильним рішенням є зараз звертатися до уряду, щоб вони допомогли Укренерго в перемовинах щодо реструктуризації їхніх боргів. Адже кожне підвищення тарифів для промисловості несе навантаження не тільки на економіку та надходження в бюджет і валютну виручку, але й на плечі звичайних громадян України. Тому що навіть елементарний хліб буде коштувати дорожче”, – резюмувала Колесникова.

Як відомо, НКРЕКУ схвалила підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії. Після підвищення тарифів дохід Укренерго має скласти 58,7 млрд грн. 

В свою чергу директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик заявив, що підвищення тарифу Укренерго нічим не обгрунтоване і покликане просто приховати неефективність менеджменту, який хоче отримувати високі зарплати.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢