41% українців під час війни не можуть знайти роботу з гідною оплатою

Економіка Новини
41% українців під час війни не можуть знайти роботу з гідною оплатою

41% опитаних шукачів роботи не можуть знайти роботу під час війни з гідним розміром оплати, свідчать результати дослідження кадрового порталу GRC.UA, презентованого у вівторок.

На запитання, скільки в середньому наразі у вас триває пошук роботи, 19% відповіли, що три-шість місяців, 18% – один-два місяці, 15% – понад рік, 12% – від півроку до року, 11% – менше ніж місяць, а 25% відповіли, що не шукають роботу.

На запитання, в яких джерелах ви шукайте роботу, 71% відповіли, що на сайтах із пошуку роботи, 9% – рекомендації від знайомих, 7% – соціальні мережі, 4% – телеграм/месенджери, 2% – Центр зайнятості та 7% – інші варіанти.

Серед трьох основних проблем працевлаштування, з якими стикаються респонденти під час війни: не можуть знайти роботу з гідним розміром оплати (41%), зменшилась кількість вакансій у їх сфері (29%) і не можуть знайти роботу, бо є дискримінація за віком (23%).

Що стосується респондентів, які працюють, то 56% задоволені своєю роботою, 20% – не дуже задоволені роботою і 4% – категорично не задоволені.

Серед трьох основних чинників, окрім заробітної плати, які тримають респондентів на поточному місці роботи: можливість працювати віддалено (33%), дружня атмосфера в колективі (33%) та гнучкий графік роботи (31%).

Водночас серед основних причин, які змусять респондентів залишити роботу: відсутність дружньої атмосфери в колективі (30%), відсутність комфортних та безпечних умов роботи (27%), відсутність налагоджених стосунків із керівництвом (24%), відсутність можливості кар’єрного зростання (24%) і відсутність можливості працювати віддалено (23%).

Серед іншого, респондентів запитали, як змінилася їх заробітна плата порівняно з довоєнним періодом. Так, 28% відповіли, що отримують повну зарплату, яку отримували й до війни, 12% – зарплату скоротили на 10-30%, 9% – зарплату збільшили на 10-30%, 8% – зарплату скоротили на понад 50%, 7% – зарплату збільшили з урахуванням індивідуальної ефективності, 7% – зарплату скоротили на 40-50%, 5% – зарплата збільшилась лише завдяки індексації, 4% – зарплату збільшили на більш як 40%, 3% – зарплату збільшили на 5% та 3% – зарплату скоротили менше ніж на 5%.

Щодо планів на 2024 рік, 39% респондентів відповіли, що залишаться в Україні та знайдуть нову роботу, 32% – залишаться в Україні та працюватимуть на своєму місці, 9% – планують виїхати всією сім’єю, щойно буде можливість, та знайти роботу, 8% – залишаться в Україні та розпочнуть підприємницьку діяльність, 5% – залишаться за кордоном до завершення війни та повернуться після, 4% – залишаться за кордоном до завершення війни та не повернуться після, знайдуть роботу за кордоном, 3% – повернуться до свого регіону і працюватимуть або займатимуться підприємництвом.

В онлайн-опитуванні для дослідження “Барометр ринку праці 2023 року. Прогнози на 2024 рік” узяли участь 377 роботодавців із 15 галузей і 2 400 шукачів роботи з усієї країни, крім окупованих територій. Опитування проводили в серпні-жовтні 2023 року.

Новини

30 Листопада 2023

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

У вересні США збільшили експорт нафтогазових труб

ВСІ НОВИНИ ⇢