Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Новини ТЕК
Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Споживання електроенергії в енергосистемі України у середу стрімко зростає, “Укренерго” прогнозує, що воно буде триматися на максимумі протягом дня.

У пресслужбі компанії серед причин збільшення обсягів споживання називають погіршення погодних умов, зменшення виробництва “зеленої” генерації через похмуру погоду, а також відновлення споживання у постраждалих через негоду регіонах.

“Нагадуємо, що одночасне заживлення великої кількості споживачів – це складний технічний процес, який може спричинити перевантаження електромереж й призвести до додаткових технічних пошкоджень. Споживайте електрику ощадливо. Сьогодні просимо раціонально споживати електроенергію протягом всього дня”, – закликають в “Укренерго”.

Водночас у компанії запевнили, що виробленої українськими електростанціями електроенергії поки достатньо для забезпечення потреб всіх споживачів.

“Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються. Але, якщо максимум споживання буде триматися протягом дня, в енергосистемі можливий дефіцит. Це пов’язано зі зниженою роботою сонячних електростанцій”, – зазначається у повідомленні.

За даними “Укренерго”, через це експорт електроенергії з України сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється переважно в нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 1 277 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 474 МВт.

Разом із тим, ремонтні бригади “Укренерго” разом з обленерго продовжують відновлювати енергоживлення споживачів в південному регіоні, попри важкі погодні умови.

“Найбільш складна ситуація залишається в Одеській та Херсонській областях. За ніч через погодні умови додались відключення в Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Черкаській областях”, – уточнили в компанії

Загалом через негоду на ранок знеструмлено 368 населених пунктів в Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях. Ще 444 населених пункти залишаються без світла через бойові дії та з інших причин.

Новини

20 Грудня 2023

Зеленський сподівається на розблокування українсько-польського кордону

Україна отримає від ЄІБ 100 млн дол на проекти відновлення

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ВСІ НОВИНИ ⇢