Україна отримає від Світового банку 1,2 млрд дол на соцвиплати

Економіка Новини
Україна отримає від Світового банку 1,2 млрд дол на соцвиплати

Україна отримає від Світового банку $1,2 млрд під гарантії уряду Японії. Кошти підуть на соціальні виплати українцям. Про це повідомляє пресслужба банку.

Зазначається, що 30 листопада було затверджено новий проєкт Світового банку “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)”.

Проєкт забезпечить фінансування 29 видів соціальних виплат найбільш вразливим верствам населення України, які постраждали від наслідків вторгнення Росії в Україну.

“Проєкт INSPIRE фінансується за рахунок позики Світового банку у розмірі 1,2 млрд доларів США із Цільового фонду з надання необхідної кредитної підтримки Україні (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії”, – йдеться у повідомленні.

Кошти направлять на соцпідтримку осіб з інвалідністю, дітей-сиріт, осіб, які потребують догляду, студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які отримують соціальні стипендії, а також громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та торгівлі людьми.

“Очікується, що даний проєкт охопить майже 10 мільйонів українців у час найбільших для них потреб. Він посилить спроможність уряду України надавати соціальну підтримку бідним і вразливим верствам населення у критичний час, коли наближається зима і мільйони українців потребують додаткової допомоги для оплати рахунків та обігріву своїх осель”, – сказав Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Як додали в банку, після вторгнення Росії в Україну мобілізована Світовим банком допомога дозволила Україні надавати основні державні послуги, які охоплюють понад 15 мільйонів українців.

Загалом Світовий банк вже мобілізував понад $38 млрд екстреного фінансування на підтримку України, включно із зобов’язаннями та гарантіями різних країн.

Новини

20 Грудня 2023

Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

У США не голосуватимуть за допомогу Україні в цьому році

Потребу у зовнішній допомозі на наступний рік вдалось зменшити на 3,7 млрд дол

Зеленський сподівається на розблокування українсько-польського кордону

Україна отримає від ЄІБ 100 млн дол на проекти відновлення

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢