Через блокаду кордону бюджет України втратив понад 9 млрд грн

Економіка Новини
Через блокаду кордону бюджет України втратив понад 9 млрд грн

Через блокаду українсько-польського кордону державний бюджет України у листопаді втратив 9,3 млрд грн. Про це повідомив голова Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телемарафону.

“Безперечно, це потужний удар і по нашій економіці, і по нашому експорту. Давайте візьмемо пункт пропуску Ягодин, який до страйку пропускав 1300 автомобілів на добу, а зараз пропускає 150. Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Ми маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн євро тільки за перші два тижні цієї блокади”, – сказав він.

За словами депутата, державний бюджет за результатами вже листопада втратив 9,3 млрд грн від недонадходження митних платежів – ті гроші, які недоотримала армія.

Також Гетманцев зазначив, що недовиконання плану по митниці на сьогодні складає 19%, при тому, що у жовтні митниця перевиконала план надходжень.

“Ми будемо вирішувати в інший спосіб, але я вважаю, що уряди цих країн не повинні очікувати, поки ситуація стане критичною. Вони повинні зрозуміти, що ця ситуація б’є по них. Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного ворога і, власне, призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках”, – сказав Гетманцев.

“Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, я переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС”, – наголосив депутат.

На початку листопада польські перевізники влаштували страйк на прикордонних переходах з Україною. Вони висунулии низку вимог, зокрема, щодо скасування “транспортного безвізу”.

Блокада призвел до величезних черг на кордоні і негативно вплинула на доставку допомоги в Україну.

Європейська комісія виступила за збереження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Євросоюзом, попри вимоги польських перевізників. Єврокомісарка з транспорту Адіна Велян обіцяла захищати цю угоду і розкритикувала польський уряд.

З 1 грудня до акції з блокади кордонів вирішили доєднатися і перевізники у Словаччини, які почали блокувати рух вантажівок в напрямку українського прикордонного пункту пропуску “Ужгород”. Проте сьогодні стало відомо, що рух вантажівок на кордоні Словаччини з Україною наразі розблоковано.

Новини

20 Грудня 2023

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

Канада збільшує виробництво залізорудного концентрату

Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

У США не голосуватимуть за допомогу Україні в цьому році

Потребу у зовнішній допомозі на наступний рік вдалось зменшити на 3,7 млрд дол

Зеленський сподівається на розблокування українсько-польського кордону

Україна отримає від ЄІБ 100 млн дол на проекти відновлення

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

ВСІ НОВИНИ ⇢