Україна отримає грант у розмірі 20 млн євро для енергопереходу

Економіка Новини ТЕК
Україна отримає грант у розмірі 20 млн євро для енергопереходу

Федеральне міністерство економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міністерство відновлення України домовилися про підписання гранту на суму EUR20 млн для програми Renewable Energy Solution Programme (RES, “Програма рішень для відновлюваної енергетики”).

Як повідомляється на сайті банку, грант, оголошений під час конференції COP28, надає Міжнародна кліматична ініціатива (IKI) в EIB Global’s IKI Fund, створеному в партнерстві з урядом Німеччини для сприяння екологічним інвестиціям.

“За допомогою цього внеску уряд Німеччини має намір підтримати трансформацію енергетичних систем і “зелену” відбудову відповідно до цілей Паризької угоди й на шляху України до Європейського Союзу. Це стане черговою важливою складовою багаторічного німецько-українського співробітництва в рамках IKI та Німецько-українського енергетичного партнерства”, – йдеться в релізі.

Зазначено, що грант сприятиме впровадженню технологій відновлюваної енергетики в українських муніципалітетах (школи, лікарні, дитячі садочки) та підвищенню енергетичної незалежності громадських закладів, зокрема через інтеграцію сонячних енергетичних систем, використання біомаси, геотермальних теплових насосів, встановлення акумуляторних батарей.

Ця ініціатива посилить дію інших рамкових кредитних угод ЄІБ, зокрема щодо підвищення енергоефективності громадських будівель в Україні обсягом EUR300 млн, та двох програм з відновлення України загальною вартістю EUR540 млн. Крім того, передбачається, що RES підтримуватиме також майбутні аналогічні рамкові кредитні угоди ЄІБ.

Зазначено також, що Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) надаватиме технічну допомогу та консультаційні послуги, необхідні для успішного впровадження програми.

“RES для нас як для кліматично орієнтованого банку ЄС є важливим кроком для відновлення України. Ця ініціатива, яку підтримує уряд Німеччини, гарантує, що основні громадські будівлі будуть енергоефективними та оснащеними технологіями відновлюваної енергетики, що сприятиме підвищенню стійкості та енергобезпеки України”, – зазначив президент ЄІБ Вернер Гоєр, слова якого наведено в релізі.

За словами федерального міністра економіки та захисту клімату Німеччини Роберта Габека, цим внеском Німеччина підтримує зусилля України з просування децентралізованих рішень у сфері відновлюваної енергетики, декарбонізації енергосистеми та відновлення її після російської агресії.

“Я щиро вірю, що перехід до кліматичної нейтральності можна поєднати з усіма зусиллями з відновлення. Я захоплююся стійкістю й рішучістю України в питаннях кліматичного та енергетичного переходів перед обличчям військових загроз”, – наголосив Габек.

“Фокус цієї співпраці зрозумілий: разом з нашими партнерами з ЄС ми хочемо зробити Україну стійкішою, відбудувати країну, підтримати громади й міста у більш сталий та екологічний спосіб, ніж будь-коли”, – зазначив зі свого боку віцепрем’єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

У релізі зазначено, що торік Німеччина підтримала Україну в енергетичному секторі на суму понад EUR200 млн, а IKI наразі фінансує 16 проєктів в Україні із загальним затвердженим бюджетом EUR293 млн,

Від початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну 2022 року ЄІБ надав негайну допомогу Україні обсягом EUR1,7 млрд на терміновий ремонт інфраструктури країни, зруйнованої російськими бомбардуваннями. Банк ЄС також надав кредитну лінію EUR4 млрд для підтримки інтеграції біженців з України в країнах ЄС.

Новини

21 Грудня 2023

Мексика збільшує споживання сталі, але скорочує виробництво

Енергетики зафіксували найнижчий максимум споживання

ЄС виділять 2,17 млрд євро на модернізацію енергосистем

Японська Marubeni інвестує 4,4 млрд дол у збільшення видобутку міді у Чилі

Протягом січня-листопада італійські металурги знизили випуск сталі на 3%

Німеччина поповнила український Фонд енергетичної підтримки на 88 млн євро

УЗ розмірковує над оптимальною ціною, щоб перевозити вантажівки залізницею

Україна отримала від Японії 950 млн дол на відновлення та соцзахист

США посилять контроль за дотриманням стелі цін на експорт російської нафти

Питання авіасполучення зрушить з мертвої точки у 2024 році – Данілов

СОТ винесла рішення проти Туреччини у суперечці про мита на метали зі США

Україна у листопаді скоротила імпорт довгого прокату на 45% 

20 Грудня 2023

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 7,1%

Україна залучила грант 150 млн євро від ЄС

ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

ВСІ НОВИНИ ⇢