УЗ почала переправляти через польський кордон поїзди з фурами

Економіка Новини Транспорт
УЗ почала переправляти через польський кордон поїзди з фурами

“Укрзалізниця” сформувала перший тестовий потяг з українськими вантажівками, які їх власники у такий спосіб намагаються повернути в Україну в умовах блокади пунктів пропуску на кордоні польськими протестувальниками.

Про це заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” (УЗ) Валерій Ткачов повідомив на зустрічі з агроекспортерами, передає Інтерфакс-Україна.

Він підтвердив справжність вірусного відео, на якому залізницею рухаються завантажені на котрейлерні платформи українські фури. Таким чином, українські експортери намагаються вирішити проблему з перетином українсько-польського кордону, що блокується польськими перевізниками.

Ткачов уточнив, що польські митники наразі проводять огляд завантаженого 23 українськими фурами тестового контрейлерного поїзда, свою затримку пояснюють необхідністю узгодити габарити вантажів та наявність у фурах палива,

“Зараз у нас стоїть завантажений поїзд на переході з Грубешовим (пункт пропуску на українсько-польському кордоні “Ізов – Грубешів”, – ред.). У нас вже є завантажені 23 вагони контрейлерні з фурами”, – сказав Ткачов.

За його словами, наразі українська та польська сторони узгоджують технічні питання.

“Найближчим часом ці питання ми намагатимемося вирішити, щоб його пропустили. Як тільки цей тестовий поїзд пройде і все буде добре, ми запустимо це в масовому порядку”, – пообіцяв представник “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, з 6 листопада польські перевізники почали страйк і блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Зокрема, заблоковано рух вантажного транспорту у напрямку трьох найбільших пунктів пропуску “Корчова-Краківець”, “Гребенне-Рава Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”. Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили пункт пропуску “Медика – Шегині”.

Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Акція польських перевізників планувалася терміном на два місяці – до кінця року.

Переговори українських урядовців з протестувальниками результату не дали, а голова Держагентства відновлення та розвитку Мустафа Найєм наголосив, що деякі вимоги польських перевізників Україна навіть не обговорюватиме.

Новини

20 Грудня 2023

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

Метінвест планує побудувати прокатний завод в Італії

У грудні Україна виробила понад 50 тисяч FPV-дронів

Українська економіка у листопаді зросла на 4%

У ремонт вийшли одразу чотири блоки ТЕС та одна ТЕЦ 

Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Попит на нержавіючу сталь в США залишиться практично незмінним

Укрнафта збільшує видобуток нафти

Частка продукції ГМК в структурі перевезень УДП у 2024 році може зрости більш ніж вдвічі

Євросоюз знайшов альтернативи російському газу 

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

Канада збільшує виробництво залізорудного концентрату

Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

У США не голосуватимуть за допомогу Україні в цьому році

ВСІ НОВИНИ ⇢