Загарбники продовжують перешкоджати роботі МАГАТЕ на ЗАЕС

Економіка Новини ТЕК
Загарбники продовжують перешкоджати роботі МАГАТЕ на ЗАЕС

Російська окупаційна адміністрація на Запорізькій АЕС продовжує перешкоджати повному доступу експертів МАГАТЕ до всієї території станції. Про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі щодо ситуації в Україні.

“Експерти МАГАТЕ були поінформовані керівництвом ЗАЕС про те, що вони не змогли отримати доступ до даху реактора, як було заплановано на 19 грудня, з міркувань безпеки. Альтернативної дати поки що не надано. Раніше в цьому році МАГАТЕ вже отримувало доступ до трьох дахів реакторів – енергоблоків № 2, 3 і 4, але не до інших”, – ідеться у повідомленні.

Крім того, команді МАГАТЕ знову не надали доступ до північно-західної частини машинного залу 5-го енергоблока під час обходу цього приміщення минулого понеділка – “незважаючи на запит, зроблений напередодні візиту”. “Від середини жовтня МАГАТЕ не змогло відвідати північно-західну частину жодного з шести машинних залів”, – йдеться у заяві.

Повідомляється, що останніми днями експерти МАГАТЕ мали змогу відвідати електричну розподільчу станцію 750 кВ на майданчику, яка є точкою входу електроенергії для станції. Під час іще однієї місії вони побачили ставок-охолоджувач ЗАЕС, градирні, вхідні та вихідні канали, а також вихідний канал сусідньої Запорізької ТЕС. “Однак цього разу їм не дозволили потрапити за ізоляційні ворота водойми-охолоджувача”, – поінформували в МАГАТЕ.

Також зазначається, що у середу вранці на майданчику ЗАЕС було проведено раптове протипожежне тренування після навчань з аварійного зв’язку, які відбулися минулого тижня. Сценарій навчань передбачав гіпотетичний витік мастила на трансформаторі реакторного блоку №2, що призвело до пожежі. “У навчаннях брали участь регіональні, міські та місцеві пожежні підрозділи. Команда МАГАТЕ дізналася про навчання лише згодом”, – вказується у заяві.

Тижнем раніше російські окупанти вкотре відхилили запит місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС про доступ до розташованої поруч теплоелектростанції для оцінки зовнішнього резервного електропостачання.

Новини

22 Квітня 2024

У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

ВСІ НОВИНИ ⇢