НБУ готує новий механізм врегулювання військових ризиків

Економіка Новини
НБУ готує новий механізм врегулювання військових ризиків

Національний банк України разом із міжнародними партнерами, зокрема Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку, готує новий механізм врегулювання військових ризиків, який планують представити не пізніше першого кварталу 2024 року.

Про це заявив голова Нацбанку Андрій Пишний під час зустрічі керівництва регулятора з учасниками страхового ринку.

Пишний підкреслив важливість якнайшвидшої імплементації європейських директив у норми українського страхування, враховуючи рішення Європейської ради розпочати переговори про вступ України до ЄС.

“Нові вимоги до страхових компаній наближають нас до європейських стандартів регулювання та нагляду. Тому імплементація нових норм – це пріоритет, а інтеграція в європейську спільноту – завдання №1. Рухатися доведеться максимально швидко, але ви можете розраховувати на всебічну підтримку та зрілий конструктивний діалог”, – наголосив Пишний.

Так, Національний банк завершує роботу над розробленням нормативно-правових актів, потрібних для реалізації нового закону України “Про страхування”, більшість положень яких набирають чинності з 1 січня 2024 року.

Нові норми впроваджують на страховому ринку України ризик-орієнтований пруденційний нагляд та удосконалюють вимоги до платоспроможності страховиків відповідно до Solvency I та Solvency II. Страхові компанії здійснюватимуть оцінку активів та зобовёязань згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності.

Пишний підкреслив важливість упровадження страхування військово-політичних ризиків, яке має запрацювати наступного року на повну силу, залучення приватних страхових компаній до соціального страхування та поширення страхових продуктів серед громадян.

“Національний банк посилює свій штат спеціалістами, які оцінюватимуть бізнес-моделі страховиків за ризик-орієнтованим підходом. Особливу увагу приділятимуть оцінці активів страховиків: майна та цінних паперів, вартість яких має бути ринковою”, – сказав заступник голови НБУ Дмитро Олійник.

Він наголосив на важливості роботи підрозділів фінансового моніторингу страховиків як запобіжника залученню компаній до схем відмивання коштів, зокрема з метою ухилення від сплати податків та обмеження зв’язків із Росією.

Новини

22 Квітня 2024

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

Нафтогаз готовий підтримувати розвиток біометанової галузі в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢