Санкції США зашкодили Росії експортувати скраплений газ

Економіка Новини ТЕК
Санкції США зашкодили Росії експортувати скраплений газ

Санкції США мали серйозний вплив на плани Росії з розвитку експорту свого скрапленого природного газу.

Як пише Reuters, відповідно до аналітиків, санкції США є серйозною перешкодою для планів Росії збільшити експорт скрапленого природного газу (СПГ) морськими шляхами, щоб компенсувати зниження експорту трубопровідного газу в Європу, передає Укрінформ.

Зазначається, що Росія, яка є четвертим за величиною виробником СПГ у світі після США, Катару та Австралії, має намір збільшити свою частку на світовому ринку приблизно до однієї п’ятої частини з нинішніх 8%, таким чином потроївши обсяги виробництва до більш ніж 100 млн метричних тонн до 2030-35 років.

Втім, якщо в умовах санкцій Москва перенаправила експорт нафти, що колись призначався для Західної Європи, до Китаю та Індії, то вплив обмежувальних заходів на СПГ є “більш серйозним через відносно невелику кількість танкерів, які можуть перевозити СПГ, і відсутність у Росії доступу до технологій і фінансів”.

При цьому зусилля Росії щодо перенаправлення продажів газу до Китаю, другого за величиною споживача енергоресурсів у світі після США, поки мали обмежений успіх, оскільки тривалі переговори про збільшення більш ніж удвічі поточних продажів до цієї країни через запропонований газопровід “Сила Сибіру 2” ще не завершилися укладенням надійного контракту.

“Водночас, як повідомили три джерела в галузі на умовах анонімності, “Арктик СПГ 2”, який контролюється “Новатек”, найбільшим російським виробником СПГ, стикається із затримками. Вони повідомили, що комерційні поставки СПГ з проєкту очікуються не раніше другого кварталу 2024 року або пізніше, в той час як “Новатек” заявляв, що вони почнуться в першому кварталі”, – йдеться в матеріалі.

Потужність “Арктик СПГ 2” з трьома технологічними лініями має скласти 19,8 млн тонн СПГ на рік та 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на рік. Це робить цей проєкт центральним у планах Росії щодо збільшення енергетичних доходів після падіння майже удвічі експорту газу “Газпромом” трубопроводами до Європи.

Як зазначає агентство, санкції США, які, за словами Росії, відображають бажання Вашингтона усунути конкурентів на ринку СПГ, “вже призвели до того, що “Новатек” оголосив форс-мажорні обставини щодо поставок з проєкту”.

При цьому, побоюючись зворотної реакції від санкцій, іноземні акціонери призупинили участь у проєкті, відмовившись від своїх зобов’язань щодо фінансування та контрактів на відбір газу для заводу.

Новини

Санкції США зашкодили Росії експортувати скраплений газ

Внаслідок масованого ракетного обстрілу без світла залишились 250 тис споживачів

Китайські меткомбінати поповнюють запаси брухту

США збільшили імпорт труб з України на 31,4%

В Україні запрацював Фонд декарбонізації

Ціна на газ у Європі впала більш як удвічі 

Українське Дунайське пароплавство у 2023 році збільшило обсяг перевезень до 1,8 млн тонн

Німеччина виділить Україні 24 млн євро на відновлення пошкоджених підстанцій

Україна зберегла на 2024 рік заборону на експорт природного газу, вугілля та антрациту

Експорт Українським морським коридором досяг 13 млн тонн – Кубраков

30 Грудня 2023

Vestas поставить вітротурбіни на найбільшу у світі наземну ВЕС у США

Кабмін затвердив перелік зобов’язань для отримання допомоги від ЄС на 50 млрд євро 

29 Грудня 2023

Доходи держбюджету у 2023 році перевищили 1,6 трлн

Держстат покращів оцінку падіння ВВП у минулому році

Вартість імпорту чорних металів до Туреччини збільшилась на 8,9%

Загальний імпорт сталі в США за місяць впав на 8,1% 

ВСІ НОВИНИ ⇢