Китай цього року імовірно збільшить виробництво сталі

Металургія Новини
Китай цього року імовірно збільшить виробництво сталі

Виробництво необробленої сталі в Китаї може залишитися на нинішньому високому рівні або навіть дещо зрости у 2024 році завдяки стимулюючому зростанню попиту, незважаючи на слабкі перспективи попиту в секторі нерухомості, повідомляє Argus.

Згідно з прогнозами Науково-дослідного інституту Банку Китаю, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю у 2024 році становитиме 5%. За даними Національного бюро статистики Китаю (НБС), у третьому кварталі 2023 року ВВП країни зріс на 4,9% в річному обчисленні, а в січні-вересні – на 5,2%.

Виробництво необробленої сталі в Китаї зросло на 1,5% порівняно з попереднім роком до 952,14 млн т у січні-листопаді, в результаті чого виробництво в цілому у 2023 році перевищить 1 млрд т четвертий рік поспіль.

Уряд не оголосив жодних цілей щодо скорочення виробництва сталі протягом зимових місяців листопада-березня, що, на думку учасників ринку, є, ймовірно, відповіддю на слабкий попит, який обмежив зростання виробництва у 2023 році.

Перспективи розвитку секторів попиту на сталь у Китаї різко відрізняються. За даними NBS, у листопаді виробництво в обробній промисловості зросло на 6,7 відсотка в річному обчисленні. На обробну промисловість припадає близько чверті попиту на сталь у Китаї, і вона є основним чинником зростання цін на плоский прокат.

Зростання ще сильніше в автомобільному секторі, де в листопаді виробництво зросло на 20,7% порівняно з попереднім роком. За даними Китайської асоціації автовиробників (CAAM), виробництво автомобілів зросло на 7,4% за місяць і на 29,4% в порівнянні з попереднім роком до історичного максимуму в 3,093 млн одиниць в листопаді. Продажі зросли на 4,1% і на 27,4% за аналогічний період минулого року до 2,97 млн. одиниць, і, ймовірно, продовжать зростати в грудні, повідомляє CAAM.

Але на автомобільний сектор Китаю припадає менше 10% загального попиту на сталь, що обмежує вплив сильного зростання на використання сталі.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢