У Польщі розблокували пункт пропуску Медика – Шегині

Економіка Новини
У Польщі розблокували пункт пропуску Медика – Шегині

У Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску «Медика – Шегині». Про це Державна прикордонна служба України повідомила в Телеграмі.

«За інформацією, отриманою від Прикордонної варти Республіки Польща, сьогодні о 21:00 завершилася акція протесту перед пунктом пропуску «Медика – Шегині». Оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів у напрямку вʼїзду в Україну здійснюється у звичайному режимі», – зазначили в ДПСУ.

Як повідомлялося, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський підписав угоду з фермерами спілки “Ошукане село” про припинення блокади кордону з Україною у пункті пропуску “Медика – Шегіні”.

“У суботу міністр сільського господарства та розвитку сільських територій Чеслав Секерський разом із підкарпатською воєводою Терезою Кубас-Хул зустрілися з фермерами “Ошуканого села”, які протестували на прикордонному переході в Медиці. Після 17:20 на прес-брифінгу Кубас-Хул оголосила угоди”, – пише видання Polsat News.

Зазначається, що Секерський пообіцяв виконати всі вимоги фермерів, серед них: активація субсидій на кукурудзу у розмірі 1 млн злотих, збільшення кредитування за ліквідними кредитами на 2,5 млрд злотих та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.

“З підписанням угоди акція протесту на прикордонному переході в Медиці припиняється на період, необхідний для проведення юридичних та повідомлювальних змін та на час, необхідний для впровадження додаткових змін”, – цитує Polsat News текст угоди.

Польські фермери почали блокувати перехід у Медиці з 23 листопада минулого року. Уже 24 грудня вони заявили, що зупиняють акцію протесту до початку січня, а в разі виконання їхніх вимог можуть її і не відновити.

Пікетувальники вимагали скасування підвищення сільськогосподарського податку, полегшення доступу до пільгових кредитів, а також субсидій на вирощування кукурудзи.

Водночас низку пунктів пропуску на українсько-польському кордоні блокують об’єднання польських перевізників.Їхня блокада триває з 6 листопада. Протестувальтники вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польських підприємців витісняють з ринку. Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні.

Пізніше польські аграрії вирішили відновити блокування руху вантажних автомобілів поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”, попри запевнення уряду Польщі сприяти у виконанні їх вимог

Новини

У Польщі розблокували пункт пропуску Медика – Шегині

5 Січня 2024

Maersk поки не відновлюватиме рух суден через Червоне море

У російському Удокані пожежа пошкодила частину мідного заводу

У листопаді США збільшили імпорт слябів майже у 2,5 рази

Туреччина підвищила мита на металопрокат

Минулого року ТЕС ДТЕК виробили 15,2 млрд кВт-год електроенергії

В Україні розгортають мережу когенераційних установок

У фонді декарбонізації планують цього року накопичити 26 млн дол

Ціни на автогаз продовжують знижуватись

Малий та середній бізнес за півтора роки отримав 6,5 млрд грн грантів

Ворог обстріляв ТЕС у східному регіоні

За минулий рік міжнародні резерви України збільшились на 42%

Китай цього року імовірно збільшить виробництво сталі

Транзит російського газу через ГТС України знизився на 28,4%

Держгеонадра провели перші аукціони в 2024 році

Зростання світової економіки уповільнюється і становитиме цьогоріч 2,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢