Цього року у Гвінеї розпочнуть розробку найбільшого залізорудного родовища

Металургія Новини
Цього року у Гвінеї розпочнуть розробку найбільшого залізорудного родовища

Очікується, що найбільший у світі гірничодобувний проект з видобутку залізної руди, будівництва залізниць і портів у віддаленому куточку Західної Африки вартістю 20 млрд дол. розпочнеться у 2024 році, після 27 років очікування, повідомляє Financial Times.

Ліцензію на розвідку в горах Сіманду на південному сході Гвінеї, за 550 км від узбережжя має англо-австралійська компанія Rio Tinto. Вперше дозвіл вони отримали у 1997 році.

За цей час Rio Tinto змінила шість генеральних директорів, втратила половину ліцензії, вела тривалі судові баталії з кількома корпоративними конкурентами, врегулювала звинувачення в корупції з владою США і навіть намагалася повністю вийти з проекту, але продаж не відбувся.

Нарешті, у 2024 році, коли китайські партнери Rio Tinto отримають останнє схвалення від Пекіна, англо-австралійська гірничодобувна компанія має намір запустити найскладніший проект у своїй історії.

Цей проект зараз є партнерством між Rio Tinto, урядом Гвінеї та щонайменше сімома іншими компаніями, в тому числі п’ятьма з Китаю.

Rio Tinto побудує одну залізорудну шахту – відому як проект Simfer – у партнерстві з консорціумом на чолі з найбільшим у світі виробником алюмінію “Chinalco”.

Другу шахту, відому як проект WCS, побудує Baowu, найбільший у світі виробник сталі, у партнерстві з консорціумом на чолі з сінгапурською компанією Winning International Group.

Водночас сторони співфінансуватимуть будівництво 552-кілометрової залізниці, яка пролягатиме через гірські райони Гвінеї до моря, а також будівництво глибоководного порту на атлантичному узбережжі країни.

Руда, яку Rio Tinto планує видобувати в регіоні Сіманду, має середній вміст заліза понад 65%, що є одним з найвищих показників у світі. Очікується, що перша руда буде відвантажена в 2025 році, а до 2028 року видобуток зросте до 60 млн тонн на рік, що становитиме близько 5% світового ринку залізної руди морським транспортом.

Новини

Цього року у Гвінеї розпочнуть розробку найбільшого залізорудного родовища

Болгарія, Румунія та Туреччина незабаром почнуть розмінування Чорного моря

Україна має домогтися від ЄС звільнення від сплати вуглецевого податку

7 Січня 2024

Газпром без пояснень скоротив заявку на транзит газу з рф до Європи через Україну

Одеські порти за минулий рік збільшили перевалку вантажів на 15% 

У Польщі розблокували пункт пропуску Медика – Шегині

5 Січня 2024

Maersk поки не відновлюватиме рух суден через Червоне море

У російському Удокані пожежа пошкодила частину мідного заводу

У листопаді США збільшили імпорт слябів майже у 2,5 рази

Туреччина підвищила мита на металопрокат

Минулого року ТЕС ДТЕК виробили 15,2 млрд кВт-год електроенергії

В Україні розгортають мережу когенераційних установок

У фонді декарбонізації планують цього року накопичити 26 млн дол

Ціни на автогаз продовжують знижуватись

Малий та середній бізнес за півтора роки отримав 6,5 млрд грн грантів

Ворог обстріляв ТЕС у східному регіоні

ВСІ НОВИНИ ⇢