Декілька світових виробників літію призупинили виробництво

Металургія Новини
Декілька світових виробників літію призупинили виробництво

Ринок літію пережив бурхливі 12 місяців, протягом яких попит не встигав за пропозицією, що тиснуло на ціни, і в новому році вже відбулося перше призупинення великих проектів, причому учасники ринку попереджають, що їх буде ще більше, пише Argus.

Австралійська компанія Core Lithium – один з останніх виробників, що вийшли на ринок, – минулого тижня підтвердила, що призупиняє роботу на своєму руднику Грантс у Дарвіні (Північна територія), посилаючись на падіння цін на сподуменовий концентрат на 85 відсотків за минулий рік. Компанія продовжить переробку руди, що зберігається на збагачувальній фабриці у Фіннісі, яка станом на 31 грудня становила близько 280 тис тонн.

Зниження цін на сподумен, які на початку січня становили $900-1100/т cif Китай, що на 83 пункти нижче, ніж роком раніше, чинить тиск на нових виробників літію, які залучили значні обсяги інвестицій протягом останніх двох років, поки ціни були високими, а фінансування – відносно дешевим. Багато з них зараз виходять на рівень виробництва в складний час, коли світовий попит на літій знижується, а Китай нарощує виробництво лепідоліту, щоб зменшити залежність від імпорту з Південної Америки та Австралії.

У 2023 році “ми бачили, як Китай нарощує внутрішнє виробництво лепідоліту і швидко просувається до доступу до більшої кількості сировини з Африки”, – сказав ведучий подкасту Global Lithium Podcast і аналітик Джо Лоурі (Joe Lowry).

Хвиля закриття або тимчасових зупинок може відкрити нові можливості для вже існуючих та інтегрованих літієвих компаній. Південноамериканські виробники розсолів та інтегровані гірничодобувні компанії в Австралії, які знаходяться на нижньому кінці кривої витрат, краще захищені від зниження цін, ніж нові виробники сподумену.

Минулого року спостерігався сплеск злиттів і поглинань, а також спроб поглинання менших літієвих проектів більшими, більш авторитетними гравцями. Учасники ринку очікують, що ця тенденція продовжиться, оскільки часи стануть важкими.

Новини

Декілька світових виробників літію призупинили виробництво

У 2023 році Бразилія збільшила експорт залізної руди на 10%

За рік український ринок електромобілів зріс майже втричі

Білий дім обговорив з представниками ВПК виробництво зброї для України

Глобальні викиди скоротяться на 10% до 2030 року, а мають на 43% – дослідження

Запоріжкокс збільшив випуск продукції на 16%

У черзі на в’їзд в Україну продовжують стояти близько 2 тис. вантажівок

Інфляція в єврозоні у грудні 2023 року зросла на 2,9%

Українцям відключатимуть світло через борги за комуналку

Дефіцит держбюджету сягнув 1,33 трлн грн 

Викиди Німеччини скоротилися до найнижчого рівня

8 Січня 2024

Нідерланди через мороз поновили видобуток газу у Гронінгені

Ціна на нафту марки Brent наблизилася до 75 дол/барель

Укренерго повідомляє про швидке зростання споживання і закликає до економії

Світове виробництво нержавіючої сталі збільшилось на 2,5%

Ціни на автогаз продовжують падіння

ВСІ НОВИНИ ⇢