Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України

Новини
Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України

Уряд Польщі виступає проти продовження безмитних преференцій для України в угоді про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, яку Єврокомісія має продовжити своїм розпорядженням з 5 червня на черговий рік.

Про це йдеться у листі міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслава Секерського до єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, про який пише польське видання RMF24.

Як підкреслюється в листі польського міністра, запроваджена після початку повномасштабного вторгнення Росії повна лібералізація торгівлі між ЄС і Україною «мала зворотні наслідки, ніж це очікувалося». Він підкреслює, що проблеми з надмірним імпортом «стосуються не лише збіжжя, а й цукру, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів (особливо замороженої малини), яблучного концентрату». Урядовець звернув увагу, що, наприклад, імпорт цукру з України за цей час зріс у 12 разів.

Секерський повідомив, що з Україною треба розпочати переговори про «поступову взаємну лібералізацію, що супроводжувалося б поступовим приведенням українського сільського господарства до стандартів і законодавства ЄС». Польський міністр висловився за виключення з майбутнього розпорядження Єврокомісії про вільну торгівлю з Україною положень про цукор, м’ясо птиці, а також встановлення посилених захисних положень.

Водночас він задекларував готовність Польщі повернутися до розмов у форматі «Єврокомісія, Україна, сусідні з Україною країни» щодо пошуку якомога більш ефективних механізмів співпраці. Від співробітництва в цьому форматі раніше відмовився попередній уряд Матеуша Моравецького після того, як ЄС не погодився продовжити з 15 вересня європейську заборону на імпорт українського збіжжя.

Новини

Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України

В енергосистемі зафіксовано новий рекорд споживання

У 2023 році споживчі ціни в Україні зросли на 5,1%

Україна зможе приєднатися до європейського ринку електроенергії за 10 років

Українські металурги зупинили падіння обсягів виплавки сталі

Україна розмінувала понад 200 тис га

Ставки фрахту у Чорноморському регіоні суттєво впали

Автогаз у мережах АЗС продовжує дешевшати

В Україні впав попит на вживані іномарки

Укренерго прогнозує незначний дефіцит в системі

Мінекономіки напрацьовує механізми спрямовані на розвиток виробництва

У грудні Бразилія майже удвічі збільшила експорт чавуну

США скорочують імпорт арматури

Заморожені російські активи можуть на 80% покрити потреби України у відновленні

Україна прагне збільшити експорт товарів через Румунію

Рішення про підвищення тарифів повинні прийматися після обговорення з громадськістю – експерт

ВСІ НОВИНИ ⇢