Ціна на нафту Brent перевищила 77,1 дол за барель

Економіка Новини
Ціна на нафту Brent перевищила 77,1 дол за барель

Ціни на нафту еталонних марок у четвер підвищуються після того, як днем раніше вони знизилися на даних про зростання запасів нафти і нафтопродуктів у США.

Котирування березневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures за даними на 7:00 КВК становлять $77,14 за барель, що на $0,34 (на 0,44%) вище за рівень на закриття минулої торгової сесії. У середу ці контракти подешевшали на $0,79 (на 1%) – до $76,80 за барель.

Ф’ючерси на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці зросли в ціні на $0,27 (на 0,38%) – до $71,64 за барель. За підсумками попередніх торгів їхні котирування зменшилися на $0,87 (на 1,2%) і завершили день на позначці $71,37 за барель.

Комерційні запаси нафти в США минулого тижня підвищилися на 1,338 млн барелів, повідомило міністерство енергетики. Аналітики в середньому прогнозували скорочення на 675 тис. барелів, за даними Trading Economics.

Резерви бензину підскочили на 8,03 млн барелів, дистилятів – на 6,53 млн барелів. Експерти припускали зростання на 2,49 млн і 2,38 млн барелів відповідно.

Респонденти S&P Global Commodity прогнозували в середньому зниження запасів нафти на 900 тис. барелів, а також збільшення резервів бензину на 4,9 млн барелів і дистилятів – на 3,7 млн барелів.

Тим часом підтримку нафтовому ринку надають атаки єменських хуситів на судна в Червоному морі, пише MarketWatch. Той факт, що інциденти тривають, незважаючи на дії ВМС США і Великої Британії в регіоні, посилює побоювання затягування конфлікту, що змушує транспортні компанії шукати обхідні шляхи для транспортування вантажів.

Ще одним фактором, що чинить підвищувальний тиск на ціни, є зупинка видобутку нафти на найбільшому в Лівії родовищі Шарара, потужність якого становить 300 тис. барелів на добу, через політичні протести.

Новини

Ціна на нафту Brent перевищила 77,1 дол за барель

Yasno розпочне відключення боржників у січні

Індонезія збільшить виробництво алюмінію

НАБУ викрила схему крадіжки електрики на 700 млн грн

Україна і НАТО обговорюють питання супроводу торгівельних суден військовими кораблями у Чорному морі

На українсько-польському кордоні продовжують стояти майже дві тисячі фур

Зерновий коридор вийшов на довоєнні потужності

Ferrexpo скоротила виробництво окатків

Глобальні потужності зеленої енергетики зросли на 50%

Інтерпайп наростив виробництво залізничної продукції на 14,1% 

Китай збільшив до рекорду видобуток нафти і газу

Потужності зберігання енергії у США можуть зрости на 89%

Український експорт через Румунію зріс до 3 млн тонн на місяць

Австралія збільшує експорт коксівного вугілля завдяки попиту з боку Індії

Енергетики фіксують найвище споживання е/е за опалювальний період

Саудівська Аравія планує збільшити видобуток корисних копалин

ВСІ НОВИНИ ⇢