Світова торгівля скоротилась на 1,3% через атаки хуситів у Червоному морі

Новини Транспорт
Світова торгівля скоротилась на 1,3% через атаки хуситів у Червоному морі

Світова торгівля скоротилася на 1,3% з листопада по грудень минулого року через атаки хуситів у Червоному морі, свідчать результати дослідження інституту IfW Kiel.

Унаслідок численних нападів, які змусили транспортні компанії переглянути маршрути поставок, шлях від азіатських виробничих центрів до європейських споживачів тепер займає від 20 днів і довше. Раніше другий за величиною контейнерний перевізник у світі, данська компанія Moller-Maersk Group, попереджала, що відновлення використання звичних маршрутів через Червоне море може зайняти кілька місяців.

За даними IfW Kiel, зараз через Червоне море щодня перевозиться близько 200 тисяч контейнерів, тоді як у листопаді обсяг контейнерних перевезень становив 500 тисяч контейнерів на день. Газета Financial Times, зі свого боку, 10 січня навела дані лондонської судноплавної компанії Clarksons, згідно з якими кількість контейнеровозів у Червоному морі, що прямують у Суецький канал або з нього, у перший тиждень січня скоротилася на 90%, порівняно з минулим роком.

Експерти IfW Kiel зафіксували зниження експорту з Євросоюзу та імпорту в нього в грудні на 2% і 3,1% місяць до місяця відповідно. У Німеччині експорт знизився до листопада на 2%, а імпорт – на 1,8%. У США зниження експорту становило 1,5%, а імпорту – 1%. Водночас у Китаї експорт зріс на 1,3% місяць до місяця, а імпорт – на 3,1%. Експерти припускають, що торгівля в КНР зростає напередодні китайського Нового року.

Проіранське єменське угруповання “Ансар Алла”, відоме як хусити, почало атакувати судна в Червоному морі як підтримку палестинського руху ХАМАС у війні з Ізраїлем. У листопаді 2023 року хусити заявили про намір атакувати будь-яке судно в Червоному морі, яке йде під прапором Ізраїлю або належить ізраїльській компанії. 9 січня хусити здійснили одну з найбільших атак на вантажні судна – вже 26-ту за рахунком від початку листопада.

Новини

Світова торгівля скоротилась на 1,3% через атаки хуситів у Червоному морі

Туреччина скоротила імпорт заготовки з України на 43%

Польські перевізники знову заблокують Медику–Шегині

Туреччина, Болгарія та Румунія уклали угоду про розмінування Чорного моря

11 Січня 2024

США скасували антидемпінгове мито на імпорт сталевих труб з Бразилії

Україна наразі не може повністю розмінувати Чорне море

Обсяг інтермодальних перевезень залізницею зріс на 34%

Польська JSW знизила видобуток вугілля

Виплавка сталі в Іспанії зросла на 22%

Україна має намір стати східним митним кордоном ЄС 

Ціна на нафту Brent перевищила 77,1 дол за барель

Yasno розпочне відключення боржників у січні

Індонезія збільшить виробництво алюмінію

НАБУ викрила схему крадіжки електрики на 700 млн грн

Україна і НАТО обговорюють питання супроводу торгівельних суден військовими кораблями у Чорному морі

На українсько-польському кордоні продовжують стояти майже дві тисячі фур

ВСІ НОВИНИ ⇢