Ринок добрив в Україні зміниться через запроваджені митні перевірки

Економіка Новини
Ринок добрив в Україні зміниться через запроваджені митні перевірки

Ринок добрив в Україні 2024 року кардинально зміниться через запроваджені митні перевірки походження імпортованого товару та вимушений перехід на використання вітчизняної продукції, що однаково не знизить витрати аграріїв, повідомило інформаційно-аналітичне агентство “Інфоіндустрія”.

“Листопад і грудень для імпорту були фактично провальними. За два місяці ми імпортували добрива, так як за один жовтень 2023 року. Споживання добрив викривлене в бік азотних. (…) У 2023 році споживання азотних до всіх інших видів добрив становило безпрецедентні 3:1. Загалом Україна використала у 2023 році 4,35 млн тонн добрив”, – констатували аналітики.

Вони вказали на падіння імпорту комплексних добрив через порти в другому півріччі 2023 року. У листопаді-грудні імпорт комплексних і окремих видів азотних добрив майже припинився після стрибка курсу євро і складнощів на кордоні, пояснили в галузевому агентстві.

Коментуючи ситуацію на кордоні під час імпорту добрив, експерти нагадали, що з 4 січня 2024 року на всіх прикордонних митницях розпочалася перевірка всіх видів вантажів із добривами для аналізу та визначення їхньої країни походження. Причиною таких заходів аналітики називають перенасичення ринків усіх країн навколо України російськими добривами.

“На жаль, український аграрій тепер, крім купівлі дорогих імпортних добрив, а це всі види NPK (імпорт), буде змушений чекати 10-14 днів результатів аналізу добрив. Імпорт стає ще менш досяжним на початку року. До початку сезону залишилося менше місяця”, – зазначили в “Інфоіндустрії”.

Водночас аналітики наголосили, що на внутрішньому ринку є і хороші новини: запаси добрив у трейдерів і виробників досягли 80-85% від потреб ринку на початок сезону з урахуванням поточного попиту.

Крім того, за даними агентства, на державному ВАТ “Сумихімпром” на початку 2024 року відбулися зміни у складі правління, що дає змогу сподіватися на зміну політики і, можливо, асортименту добрив, які завод зможе запропонувати ринку вже навесні.

“У будь-якому разі очікувати зниження цін на добрива аграріям не доведеться, навіть якщо на світовому ринку станеться обвал цін або всі порти України відкриються для імпорту”, – прогнозують аналітики і додають, що до кінця березня всі сценарії розвитку ринку вже відомі, тепер важливо, щоб український експорт зерна не припинявся.

Новини

22 Квітня 2024

У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

ВСІ НОВИНИ ⇢