Українська влада докладає зусиль задля відкриття аеропорту Бориспіль

Економіка Новини Транспорт
Українська влада докладає зусиль задля відкриття аеропорту Бориспіль

Українська влада докладає зусиль задля можливості відновлення авіасполучення з Києва та Львова. При цьому основний фокус спрямований на відновлення роботи аеропорту “Бориспіль”. Як пише Інтерфакс-Україна, про це в швейцарському Давосі повідомив заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма.

“Можу сказати, що ми дуже інтенсивно працюємо над відновленням авіасполучення в Україні… Обов’язково зробимо все можливе, щоб це реалізувати”, – сказав він.

На запитання, чи справді зараз розглядається варіант відкриття аеропортів у Києві і Львові, Шурма відповів, що обидва аеропорти розглядають, але водночас “основний фокус” спрямований на “Бориспіль”.

Щодо можливості відновлення авіасполучення влітку 2024 року заступник глави Офісу президента відповів: “Я не хочу називати якісь конкретні терміни… Якби це залежало лише від нас. Можливо, я був би готовий публічно взяти на себе зобов’язання, але думаю, що частка нашої домашньої роботи тут не більше ніж 20%”. При цьому він зауважив, що можливість відновлення авіасполучення в Україні залежить від рішень міжнародних партнерів, незалежних регуляторів (зокрема, європейського авіаційного регулятора IATA), страхових компаній. Крім того, успіх цього рішення залежатиме, зокрема, і від здатності України забезпечити фізичну безпеку польотів.

“Наша команда й військові тісно співпрацюють з ізраїльськими колегами для вивчення їхнього досвіду. Ми абсолютно впевнені, що нам це вдасться”, – розповів Шурма.

“Перед нами стоїть те саме завдання: створити правильні інструменти ризику, щоб авіакомпанії могли літати до Києва, який ми плануємо відкрити”, – резюмував заступник глави Офісу президента.

Нагадаємо, що в листопаді 2023 року відбулося підписання Меморандуму між аеропортом “Бориспіль” та американською інфраструктурною консалтинговою компанією AECOM. Документ передбачає відновлення та модернізацію інфраструктури аеропорту.

В липні минулого року аеропорт відвідала делегація ірландського лоукостера Ryanair. “Розпочалася напружена робота: детально обговорюємо партнерство між авіакомпанією Ryanair та аеропортом “Бориспіль” стосовно заявленого стратегічного плану авіакомпанії щодо швидкого відновлення авіаперевезень, одразу після перемоги України та підтвердження EASA про безпеку польотів в українському небі”, – коментувала тоді візит пресслужба аеропорту “Бориспіль”.

Новини

Українська влада докладає зусиль задля відкриття аеропорту Бориспіль

Україна запустить національну систему торгівлі викидами у 2026 році 

21 Січня 2024

Мінекономіки окреслило стратегію економічного зростання України на 2024 рік

20 Січня 2024

В Україні запропонували збільшити податок тим, хто заробляє від 20 тисяч гривень

Мінінфраструктури поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову

19 Січня 2024

Виручка від експорту плоского прокату за рік скоротилась на 42,2% 

Україна скоротила імпорт коксу на 8,5%

Ціни на електроенергію в Європі нижчі, ніж в Україні

Надходження валюти від експорту залізної руди впали за рік на 40%

HBIS Serbia продовжить роботу на одній доменній печі

Уряд ОАЕ запровадив мито на експорт металобрухту замість заборони

Укренерго очікує зниження споживання, дефіцит електрики не прогнозується

Ціни на автогаз у мережах АЗС продовжують знижуватись

У минулому році Запоріжсталь розпочала виробництво 14 нових видів продукції

Україна суттєво скоротила експорт титановмісних руд і концентрату

Нафтогаз розраховує на збільшення обсягів іноземного газу в українських ПСГ

ВСІ НОВИНИ ⇢