Силові дії правоохоронців щодо бізнесу приносять державі більше шкоди, ніж користі – Кисилевський

Економіка Новини Точка зору
Силові дії правоохоронців щодо бізнесу приносять державі більше шкоди, ніж користі – Кисилевський

Наслідки силових дій правоохоронців щодо бізнесу шкодять державі більше, ніж приносять користі. Таку думку висловив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

За його словами, такі дії приводять як до прямих втрат податків, так і до руйнуванню бізнес-клімату. “Своїми діями силовики спричиняють еміграцію бізнесу за кордон і цим позбавляють нас економічного майбутнього”, – переконаний він.

Д.Кисилевський зауважив, що українській бізнес не святий, а але іншого у нас нема. І саме бізнес своїми податками, робочими місцями, продукцією і послугами забезпечує оборону країни. “Не той, хто підписував ордер на обшук. Він живе за їх податки. Не той, хто виламував двері в офіс Конкорда. Він теж живе за їх податки. А той, хто створив бізнес”, – зазначив нардеп

“І з усвідомлення цього факту має починатись розмова про те, що можуть / мають робити силовики у відношенні бізнесу. Довіри до дій силовиків у суспільства все менше. Парад абсурдних звинувачень, показове зухвальство і бряцання зброєю в тилу проти підприємців мають бути зупинені”, – переконаний Д.Кисилевський.

На його думку сьогодні в Україні настав час говорити про новий суспільний договір між бізнесом і державою. Д.Кисилевський висловив кілька думок до цієї потрібної розмови:

  • Зупинка діючого підприємства під час війни має визнаватись злочином. Це пряма шкода обороноздатності держави. Правоохоронець, який своїми діями спричинив зупинку діючого підприємства, має нести за це відповідальність. Це буде справедливо.
  • Для обшуків з силовиками на діючих підприємствах мають бути виключні надзвичайні обставини. Якщо слідчі дії можна здійснити так, щоб робота підприємств не була паралізована, це має здійснюватись виключно так.
  • Запрошувані покарання, розмір застави і інше мають бути співставні звинуваченням. Застава 350 млн грн при гіпотетичній шкоді 7 млн грн є перебільшеним і неспівставним.
  • Прізвища тих, хто санкціонував силові дії проти підприємців, мають бути публічними. Ці люди ставлять під сумнів імена підприємців за порушення, які ще не доведені. Цьому мають бути протиставлені імена тих, хто послав бійців на обшуки. Це теж буде справедливо

Новини

Перший у світі завод із виробництва екологічно чистої сталі отримав 4,2 млрд дол фінансування

Уряд Британії виділить 241 млн дол на декарбонізацію промисловості

Росія вперше з 2018 року стала найбільшим постачальником нафти у Китай

Україна пропонує Європі зберігати до 10 млрд куб. м газу в підземних сховищах

Ціни на газ у ЄС впали до мінімуму з липня минулого року

Автогаз у мережах АЗС ще трохи подешевшав

У порт Сербіі прибула залізна руда з України

Tata Steel прийняла остаточне рішення закрити дві домни на заводі в Уельсі

Промислові гіганти Словенії інвестують 450 млн євро у декарбонізацію

Нафтогаз планує розпочати будівництво вітрових електростанцій

Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Південна Корея скасовує антидемпінг на прутки з нержавіючої сталі із трьох країни

Україна знизила експорт міді на 20%

ArcelorMittal Bremen та EWE підписали лист про намір використовувати зелений водень

Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

ЄС хоче реформувати фонд військової допомоги Україні на 5 млрд євро 

ВСІ НОВИНИ ⇢