Мінекономіки пропонує роботодавцям працевлаштувати ветеранів 

Економіка Новини
Мінекономіки пропонує роботодавцям працевлаштувати ветеранів 

Міністерство економіки надає перевагу ініціативам, спрямованим на заохочення роботодавців працевлаштовувати ветеранів, а не на запровадження обов’язкових нормативів та квот.
Про це під час пресконференції в Укрінформі «Повернення ветеранів на ринок праці та у цивільне життя» сказала заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

«Є багато ініціатив, які спрямовані на те, щоб залучити ветеранів на ринок праці. Держава не повинна створювати окремі нормативи для роботодавців з працевлаштування осіб з інвалідністю та ветеранів, а навпаки – давати стимули для компаній. І Міністерство економіки має вже велику базу таких рішень і практичних інструментів, наприклад, можливість отримати роботодавцю компенсацію частини заробітної плати за працевлаштування ветерана, отримати компенсацію за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю. Тобто ми тяжіємо до стимулюючої філософії, а не до впровадження обов’язкових нормативів», – сказала Бережна.

Під час заходу заступниця міністра представила чергову ініціативу від Мінекономіки, підготовлену разом із керівниками 35 компаній, – практичний посібник з рекомендаціями для бізнесу щодо адаптації ветеранів, які повернулися до роботи.

За словами Бережної, вже зараз роботодавцям потрібно мати рішення, яким чином інтегрувати захисників та захисниць у робочий процес після демобілізації.

«У переважній більшості наші ветерани будуть повертатися на свої робочі місця або працевлаштовуватися на нові. І роботодавцям вже треба мати рішення, яким чином цих людей, які навчилися приймати швидкі рішення, отримали нові унікальні компетенції, повернути на робочі місця і дати їм нові можливості для самореалізації», – зазначила заступниця міністра.

У посібнику зібрані практичні рекомендації, які стануть у пригоді як малим, так і великим підприємствам. Незабаром він буде викладений у вільному доступі онлайн.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується встановити для підприємств, установ, організацій норматив робочих місць для працевлаштування ветеранів війни у розмірі 2% середньооблікової чисельності штатних працівників.

Новини

Мінекономіки пропонує роботодавцям працевлаштувати ветеранів 

Україна збільшила імпорт довгого прокату на 28%

25 Січня 2024

Україна близька до самозабезпечення газом – Галущенко

Торік УЗ побудувала 528 вантажних вагонів

Виробникам зеленої електрики поставили ультиматум

Польща збудує нові перевантажувальні термінали у своїх портах

Voestalpine закликає уряд Австрії продовжити компенсацію цін на електроенергію до 2030 року

Виробництво нержавіючої сталі в Китаї оцінюється в 36 млн тонн

За підсумками минулого року Україна залишилась на 23 місці у рейтингу світових виробників сталі

Україна почне будівництво чотирьох реакторів АЕС, щоб компенсувати втрачені потужності

Угорщина не блокуватиме новий фонд військової допомоги для України на 5 млрд євро 

НБУ залишив облікову ставку на рівні 15% річних

Нацбанк очікує уповільнення темпів зростання споживчих цін

Минулого року ЄБРР інвестував у розвиток України 2,1 млрд євро

Світовий виробник зварювального обладнання внесений до переліку спонсорів війни

Енергетики вивели два блоки ТЕС у ремонт але дефіциту не прогнозують

ВСІ НОВИНИ ⇢