Україна збільшила споживання металопрокату більш ніж на 20%

Металургія Новини
Україна збільшила споживання металопрокату більш ніж на 20%

Споживання металопрокату в Україні за підсумками 2023 року зросло більш ніж на 20% порівняно з 2022 роком. Зростання показника передусім пов’язане з активацією державних проєктів. Про це заявив комерційний директор металоторгової компанії Vartis Сергій Коваленко.

“Це зростання насамперед пов’язане з активацією державних проєктів. Таких, як відновлення інфраструктури, відновлення мостів і мостових переходів, будівництво енергоукриттів. Також є такі проєкти, як, наприклад, підземна школа в Харкові – один із прикладів великих державних замовлень, які зі свого боку призводять до збільшення споживання металопрокату. Завдяки державним проєктам, споживання металу значно зросло, але цього не сталося б без зовнішньої фінансової допомоги держав-партнерів. У разі подальшої фінансової підтримки України тенденція зростання споживання зберігатиметься й надалі”, – зазначив він.

Основним трендом споживання металопрокату у 2023 році була активізація будівництва та відновлення інфраструктури, енергоукриттів і збільшення обсягів відновлення зруйнованого житла. Ще одна тенденція минулого року – це значне збільшення припливу імпорту в Україну, особливо листового металопрокату.

Також 2023 рік відзначився значним падінням цін на металопрокат протягом березня-листопада. Така тенденція відображає світову рецесію, що спричинила падіння попиту на продукцію та зменшення споживання й виробництва сталі. У листопаді ситуація на глобальному ринку покращилася з активізацією попиту в Китаї, що підвищило ціни. Протягом 2024 року, як очікує Vartis, ціни на прокат поступово зростатимуть протягом усього періоду.

Наразі зростання українського ринку металопрокату значно залежить від обсягу державних замовлень. Частка приватного замовлення в обсязі приросту продажів за 2023 рік оцінюється на рівні 10%. “У зв’язку з воєнним станом точні прогнози на квартали та місяці давати зараз – це вводити в оману. Тому в нас є загальний прогноз – це зростання показників продажів 2024 року на 10%. Це відбудеться також завдяки поступовому відновленню інфраструктури, енергоукриттів, зруйнованих осель”, – резюмує комерційний директор Vartis.

Новини

Україна збільшила споживання металопрокату більш ніж на 20%

Держборг України збільшився на 34 млрд і встановив новий історичний рекорд

Цього року з держбюджету на відновлення спрямують майже 11 млрд грн

Попит на газ в ЄС спричинить нові інвестиції у викопне паливо на 223 млрд дол – дослідження

Європа витрачає 2% ВВП на боротьбу з промисловим забрудненням

Фонд держмайна залучив від приватизації ще 140 млн гривень

Японія диверсифікує експорт сталі

ArcelorMittal збільшить виробництво сталі в Люксембурзі

Україна та Угорщина відкриють новий прикордонний перехід та побудують міст через Тису

Індійська Tata Steel припинить виробництво прокату в Туреччині

Ломозаготівля в Україні у 2023 році зросла на 28%

Укргідроенерго отримала 200 млн євро кредиту на аварійне відновлення ГЕС 

US Steel інвестує в модернізацію установок з очищення коксового газу

Transparency International фіксує скорочення корупції в УкраїніTransparency International

Україна та Бельгія підписали меморандум щодо спільного виробництва озброєння

Нова торговельна угода з ЄС передбачатиме певні обмеження для української агропродукції

ВСІ НОВИНИ ⇢