МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік

Економіка Новини
МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік

Міжнародний валютний фонд (МВФ) покращив свій прогноз світового економічного зростання до 3,1% у 2024 році та 3,2% у 2025 році – прогноз на цей рік на 0,2 п.п вищий, ніж у жовтневому огляді. Про це йдеться у січневому огляді світової економіки.

“Глобальне зростання прогнозується на рівні 3,1% у 2024 році та 3,2% у 2025 році, причому прогноз на 2024 рік на 0,2 п.п вищий, ніж в огляді у жовтні 2023 року, завдяки більшій, ніж очікувалося, стійкості економіки США, кількох великих країн з ринками, що формуються, та країн, що розвиваються, а також фіскальній підтримці в Китаї.

Однак прогноз на 2024-25 роки є нижчим за середній історичний показник (2000-2019 роки) на рівні 3,8% через підвищення облікових ставок для боротьби з інфляцією, згортання фіскальної підтримки на тлі високого боргового навантаження на економічну активність та низького базового зростання продуктивності праці”, – йдеться у заяві.

Очікується, що глобальна базова інфляція знизиться до 5,8% у 2024 році та до 4,4% у 2025 році, причому прогноз на 2025 рік було переглянуто в бік зниження.

“В умовах дезінфляції та стабільного зростання ймовірність “жорсткої посадки” зменшилась, а ризики для глобального зростання загалом збалансовані. З іншого боку, швидша дезінфляція може призвести до подальшого пом’якшення фінансових умов.

З іншого боку, нові стрибки цін на сировинні товари, спричинені геополітичними потрясіннями, зокрема атаками на судна у Червоному морі, а також перебої з постачанням або більш стійка базова інфляція можуть продовжити жорсткі монетарні умови. Поглиблення проблем у секторі нерухомості в Китаї або в інших країнах, різке підвищення податків та скорочення видатків також можуть спричинити розчарування у зростанні”, – йдеться у звіті.

При цьому в МВФ вважають, що найближче завдання політиків наразі полягає в тому, щоб успішно впоратися з остаточним зменшенням інфляції до цільового рівня, змінюючи грошово-кредитну політику. 

У звіті також йдеться, що Фонд покращив прогноз у 2024 році як для США (до 2,1%), так і для Китаю (4,6%), двох найбільших економік світу, через швидше, ніж очікувалося, зниження інфляції.

Новини

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік

ArcelorMittal Кривий Ріг в 2023 році понад удвічі скоротив сплату податків

30 Січня 2024

Фонд підтримки енергетики України акумулював понад 400 млн євро

У Німеччині заблоковано роботу найбільших портів через протести

У 2023 році Японія збільшила експорт металобрухту на 10%

JSW Steel Limited очікує відновлення обсягів продажів сталі на внутрішньому ринку

Росія може запровадити плату за викиди вуглецю в 2028 році

НКРЕКП погодила структуру розподілу пропускної спроможності ЛЕП між Україною та Молдовою

Цієї зими уряд збереже пільговий тариф на електроенергію для населення – Шмигаль

На європейському ринку сповільнилась торгівля гарячекатаним рулоном

Уряд працює над вирішенням проблеми необґрунтованих обшуків у бізнесу

Україна збільшила споживання металопрокату більш ніж на 20%

Держборг України збільшився на 34 млрд і встановив новий історичний рекорд

Цього року з держбюджету на відновлення спрямують майже 11 млрд грн

Попит на газ в ЄС спричинить нові інвестиції у викопне паливо на 223 млрд дол – дослідження

Європа витрачає 2% ВВП на боротьбу з промисловим забрудненням

ВСІ НОВИНИ ⇢