Vorex блокує тендери Укргазвидобування на закупівлю труб

Металообробка Металургія Новини
Vorex блокує тендери Укргазвидобування на закупівлю труб

Компанія Vorex, яка постачає сталеві труби виробників з Китаю, подала до Антимонопольного комітету скаргу на державну компанію “Укргазвидобування” стосовно умов проведення чотирьох тендерів на закупівлю сталевих труб для видобутку газу на загальну суму 1,4 млрд грн, пише “БізнесЦензор“.

Таким чином, проведення усіх чотирьох тендерів аукціонів, початок яких було заплановано на 30 січня, було заблоковане. Про це йдеться в рішеннях Антимонопольного комітету України, які були опубліковані на сторінках відповідних тендерів на сайті Prozorro.

Усі чотири аукціони були оголошені 18 січня, кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 29 січня. Однак саме цього дня АМКУ вирішив прийняти скаргу китайського посередника до розгляду, у якій постачальник китайських труб вимагає від “Укргазвидобування” збільшити строки постачання продукції з 90-120 днів до мінімум 180 днів, а в ідеалі – до 240 днів.

Постачальник китайської продукції скаржиться, що “не матиме можливості виконати умови тендерної документації в цій частині, та здійснити поставку товару з Китаю протягом 90-120 днів з моменту укладання договору”. До речі, аналогічна продукція виробляється в странах Європи та Українї, а не тільки у КНР, тому УГВ може отримати трубну продукцію звідти.

Водночас, “Укргазвидобування”, відповідаючи на скаргу Vorex, повідомляє АМКУ, що потреба до закупівлі труб на 2024 рік розрахована відповідно до планів буріння на 2024 рік та поставкою за діючими договорами.

“Таким чином, зазначаючи строк поставки 90 днів УГВ виходить виключно з виробничих потреб товариства, а саме: забезпечення безперебійності виробничого процесу та попередження простою бурових верстатів, що безпосередньо впливає на видобуток природнього газу, який забезпечує енергонезалежність нашої країни”, – сказано в документі.

Як зазначає УГВ, держкомпанія самостійно визначає строки згідно законів України: “замовник самостійно зазначає в тендерній документації строки поставки товарів (виконання робіт, надання послуг)”.

Крім того, “Укргазвидобування” зауважило, що китайський посередник Vorex “свідомо старається ввести в оману на користь власних інтересів, оскільки у процедурах закупівлі з термінами поставки 60-90-120 календарних днів, оголошених за період 2023 року, прийняло участь в середньому 2-3 учасника, у тому числі компанія Vorex”.

Також УГВ повідомило АМКУ, що 17 листопада 2023 року в рамках підготовки січневих тендерів запустило моніторинг ринку з детальним описом умов закупівлі, в тому числі термінів поставки, аби отримати інформацію від потенційних постачальників товару, у тому числі і від Vorex. “Компанія Vorex проігнорувала запит УГВ та не надала свою пропозицію із зазначенням умов, на яких вона готова прийняти участь у даній закупівлі”, – констатує державна компанія.

Окрім цього УГВ додатково повідомило АМКУ, що минулоріч Vorex прийняла участь у чотирьох тендерах з короткими термінами поставки – від 60 до 120 календарних днів, тобто китайський посередник тоді погоджувався зі стислими строками постачання продукції. “Враховуючи вищенаведене вважаємо, що скарга VOREX LLC є безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню”, – підкреслюється у відповіді “Укргазвидобування”.

Новини

Vorex блокує тендери Укргазвидобування на закупівлю труб

Бронювання працівників має відбуватись швидше та прозоріше – Атанасов

Завдані Росією збитки довкіллю України сягнули 2,2 трлн грн 

Збитки від російських атак на порти сягають 1 млрд грн

Сентравіс збільшив виробництво труб у 2023 році на 12%

Ухилянтам від мобілізації блокуватимуть рахунки та обмежуватимуть право користуватися авто 

Україна вперше в історії проходить опалювальний сезон на газі власного видобутку

Розмінування Чорного моря може розпочатись вже навесні

Через відновлення санкцій США видобуток нафти у Венесуелі впаде на 30% — Bloomberg

Україна імпортуватиме добрива за новим механізмом

ПАРЄ схвалила проєкт резолюції про конфіскацію заморожених російських активів

Глобальне виробництво DRI за підсумками 2023 року зросло на 7%

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік

ArcelorMittal Кривий Ріг в 2023 році понад удвічі скоротив сплату податків

30 Січня 2024

Фонд підтримки енергетики України акумулював понад 400 млн євро

У Німеччині заблоковано роботу найбільших портів через протести

ВСІ НОВИНИ ⇢