Підвищення тарифів на електроенергію призведе лише до збільшення боргів

Економіка Новини ТЕК Теми дня
Підвищення тарифів на електроенергію призведе лише до збільшення боргів

Підвищення тарифів на електроенергію у два рази може призвести до того, що державі не вистачить коштів на нових субсидіантів і їх будуть скорочувати. Крім того, таке рішення може поглибити фінансову кризу інших комунальних підприємств, розповів кореспонденту УНІАН голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

“Зараз ведуться розмови, що нам не вистачає грошей в бюджеті, й про те, що кількість субсидіантів треба зменшувати. Чи буде вистачати грошей? Можливо, суми, яку виділять, вистачить. Втім, зменшать кількість субсидіантів. Знайдуть якусь лазівку”, – вважає Попенко.

Разом із тим, експерт з комунальних послуг вважає, що подвоєння вартості світла може призвести до того, що українці почнуть менше платити за інші комунальні послуги, які досі заборонено відключати за несплату рахунків. Це, своєю чергою, може поглибити фінансову кризу у якій перебувають комунальні підприємства.

Річ у тім, що з початку повномасштабної війни Кабмін заборонив нарахування штрафів, пені та інфляційних нарахувань за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ. Також заборонено відключати житлово-комунальні послуги за несплату або неповну оплату. Проте з січня 2024 року для світла ця норма не діє. З огляду на це, водоканали, теплокомуненерго та газопостачальники ризикують недоотримати кошти, котрі підуть на оплату електропостачання.

“Люди будуть намагатися розрахуватися за електроенергію, а борги за інші комунальні послуги будуть зростати. Не будуть платити водоканалам, за газ та опалення. Люди не будуть платити за ті послуги, які зараз законом не можна відключити”, – вважає експерт Олег Попенко.

За словами члена парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергія Нагорняка, вартість електроенергії для побутових споживачів в Україні можуть підняти вдвічі. В такому випадку тариф буде складати трохи менше ніж 6 гривень.

Одночасно з цим, з понеділка 29 січня українцям розпочали відключати електроенергію. Першими на черзі стоять ті, хто заборгував найбільше або ж багато місяців не платить комірне.

Експерти вважають, що у 2024 році влада не буде підвищувати вартість електроенергії до 6 грн за кіловат. Однак діапазон ціни може складати 3,5–4 грн.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заспокоїв українців: до кінця цієї зими не планується перегляд тарифів на електрику. Він залишиться на рівні 2 грн 64 копійок за кіловат-годину.

Новини

Підвищення тарифів на електроенергію призведе лише до збільшення боргів

Зростаюча заборгованість з відшкодуванням ПДВ стає критичною для роботи Сентравіс

Vorex блокує тендери Укргазвидобування на закупівлю труб

Бронювання працівників має відбуватись швидше та прозоріше – Атанасов

Завдані Росією збитки довкіллю України сягнули 2,2 трлн грн 

Збитки від російських атак на порти сягають 1 млрд грн

Сентравіс збільшив виробництво труб у 2023 році на 12%

Ухилянтам від мобілізації блокуватимуть рахунки та обмежуватимуть право користуватися авто 

Україна вперше в історії проходить опалювальний сезон на газі власного видобутку

Розмінування Чорного моря може розпочатись вже навесні

Через відновлення санкцій США видобуток нафти у Венесуелі впаде на 30% — Bloomberg

Україна імпортуватиме добрива за новим механізмом

ПАРЄ схвалила проєкт резолюції про конфіскацію заморожених російських активів

Глобальне виробництво DRI за підсумками 2023 року зросло на 7%

МВФ покращив прогноз зростання світової економіки на 2024 рік

ArcelorMittal Кривий Ріг в 2023 році понад удвічі скоротив сплату податків

ВСІ НОВИНИ ⇢