Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження

Економіка Новини ТЕК
Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження

Дослідження архівних документів та статей у США показало, що нафтогазова промисловість була проінформована про потенційно жахливі наслідки спалювання викопного палива для клімату з 1954 року.

На думку експертів індустрія викопного палива брала безпосередню участь у зародженні сучасної кліматичної науки, та заперечувала її для відстрочення протидії кліматичній кризі, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що коаліція компаній, що займаються виробництвом нафти та автомобілів фінансувала дослідження передового науковця Чарльза Кілінга щодо вимірювання вмісту вуглецю з 1954 року. Інтереси, пов’язані з викопним паливом, підтримала група “Фонд забруднення повітря”.

“Можливі наслідки зміни концентрації CO2 в атмосфері з точки зору клімату, темпів фотосинтезу та рівноваги з карбонатом океану можуть в кінцевому підсумку виявитися дуже важливими для цивілізації”, — заявив у листопаді 1954 року дослідник Каліфорнійського технологічного інституту Семюель Епштейн.

Фонд фінансували 18 автомобільних компаній, зокрема Ford, Chrysler і General Motors, банки та роздрібні торговці. Також основними вкладниками у фонд у записці 1959 року названі Американський інститут нафти (API), провідний нафтогазовий лобістський орган США, і Західна нафтогазова асоціація, зараз Нафтова асоціація західних штатів.

Експерти проаналізували публічні та приватні записи. Вони виявили, що великі нафтові компанії десятиліттями проводили власні дослідження наслідків спалювання свого продукту, часто з неймовірно точним ступенем.

Наприклад, вчені Exxon зробили “вражаюче точні” прогнози глобального потепління у 1970-1980-х роках. Зазначається, що наразі рівень CO2 в атмосфері Землі становить 422 частки на мільйон, що майже на третину вище, ніж перше значення, зроблене в 1958 році, і на 50% вище доіндустріального рівня.

За словами виконавчого директора Центру міжнародного права навколишнього середовища Керролла Маффетта, нафтогазова промисловість спочатку займалася дослідженнями, пов’язаними зі смогом та іншим прямим забрудненням повітря, а потім почала вивчати пов’язані з ним наслідки зміни клімату.

Він підкреслив, що документи додають додатковий поштовх зусиллям у різних юрисдикціях притягнути нафтогазові компанії до юридичної відповідальності за збитки, завдані кліматичною кризою.

“У цих документах йдеться про те, що викиди CO2 мають планетарні наслідки, а це означає, що ця галузь надзвичайно рано зрозуміла, що спалювання викопного палива має глибокі наслідки в планетарному масштабі, — сказав Маффетт. – Є переконливі докази того, що нафтогазова промисловість протягом 70 років вводила громадськість і регуляторів в оману щодо кліматичних ризиків своєї продукції. Безглуздо довіряти їм бути частиною рішень. Зараз ми перейшли в еру підзвітності”.

Нагадаємо, дослідження провідного кліматолога Джеймса Хансена показало, що викиди від спалювання викопного палива та кліматичне явище Ель-Ніньо призведуть до підвищення температури на 1,7°C вже у травні 2024 року.

Новини

Нафтова промисловість знала про небезпеку для клімату з 1954 року – дослідження

НКРЕКП схвалила двоетапне підвищення тарифів на послуги низки водоканалів

Міноборони повідомляє про суттєве збільшення виробництва дронів

Науковці знайшли спосіб видобувати залізо з червоного шламу

Україна отримає систему проти морських мін від Німеччини

Україна отримала від Японії 390 млн дол допомоги

Угода про вільну торгівлю з Туреччиною запрацює у найближчі місяці

31 Січня 2024

Японія збільшила експорт металопродукції

Nippon Steel взяла кредит у 16 млрд дол для придбання US Steel

Вартість імпорту чорних металів до Туреччини знизилася на 5,0%

Бразильська Vale збільшила видобуток залізної руди

ДТЕК імпортував 266 тис тонн польського вугілля

Україні за два роки треба запустити систему торгівлі викидами

Таїланд у минулому році скоротив імпорт металобрухту на 23%

Німеччина надала обладнання для захисту українських АЕС

Держбюджет вперше отримав конфісковані кошти підсанкційних осіб

ВСІ НОВИНИ ⇢