Австралія збільшує експорт коксівного вугілля

Металургія Новини
Австралія збільшує експорт коксівного вугілля

Експорт металургійного коксівного вугілля з Австралії в грудні продовжив відновлюватися після жовтня і листопада до шестимісячного максимуму завдяки стійкому попиту і збільшенню пропускної здатності суден, повідомляє Argus.

Згідно з даними Австралійського бюро статистики (ABS), загальний експорт коксівного вугілля в грудні склав 14,1 млн т, збільшившись на 9,3% з 12,9 млн т в листопаді, але незначно знизившись на 0,8% в річному обчисленні. Експорт склав 12,1млн.т в жовтні та 11,2млн.т у вересні.

Поставки твердого коксівного вугілля (ГКС) знизилися на 5,5% за рік, але зросли на 2,2% за місяць до 8,78млн т в грудні. Експорт коксівного вугілля до найбільшого покупця – Індії – знизився на тлі зростання цін на коксівне вугілля, але це було компенсовано дворазовим збільшенням експорту коксівного вугілля до Південної Кореї за місяць.

Погодні негаразди продовжували впливати на експорт австралійського коксівного вугілля, а в основних портах зберігалися довгі черги на відвантаження. Але колективні відвантаження вугілля в грудні з Хей-Пойнт, вугільного терміналу Далрімпл-Бей, Еббот-Пойнт і Гладстон зросли на 2,8% за рік і на 1,7% за місяць – до 17,6 млн т.

Загальний австралійський експорт у 2023 році знизився на 5,8% до 151,3млн т, але урядовий сировинний прогноз Офісу головного економіста (OCE) очікує, що експорт коксівного вугілля збільшиться до 174млн т у 2024-25 роках разом зі значним світовим споживанням сталі.

Преміальна ціна Argus на низьковолатильне тверде коксівне вугілля в середньому становила $326,87/т fob Австралія в грудні, що на 2,3% вище за середню ціну в листопаді і на 23% вище в річному обчисленні.

За оцінками Argus, 2 лютого ціна на австралійське преміальне низьковолатильне газове коксівне вугілля становила $319/т fob Австралія.

Поставки напівм’якого та пиловугільного палива (ПВП) у грудні склали 5 млн т, збільшившись на 2,9% за рік та на 16% за місяць. Експорт до найбільшого покупця Японії знизився на 10 відсотків за рік, але зріс майже на 40 відсотків порівняно з попереднім місяцем. Середня експортна ціна австралійського напівм’якого коксівного вугілля в грудні склала $206,65/т, що на 1,7 відсотка вище за місячну, але на 18 відсотків нижче за річну.

Ціна ПВП, оцінена агентством Argus, в середньому становила $187,19/т у грудні, що на 1,2 відсотка нижче за попередній місяць і більш ніж на 26 відсотків нижче за річний показник.

Новини

Австралія збільшує експорт коксівного вугілля

Бізнес розкритикував новий законопроєкт про мобілізацію

З’явився список авто, які підпадають під податок на розкіш

Укрнафта розпочала буріння нафтової свердловини

Tata Steel відновила роботу домни на заводі в Нідерландах

Італія отримала 550 млн євро на використання водню в промислових процесах

В Україні профіцит електроенергії, надлишки експортуватимуть до Молдови

З початку війни Україна збільшила потужності з виробництва дронів у 100 разів

У Великій Британії ціна на викиди вуглецю впала до рекордно низького рівня

Інтерпайп НТЗ проводить диверсифікацію експортних поставок

Америка на підтримку України хоче виділити 60,1 млрд дол

Боротьба зі зміною клімату вимагає скорочення використання пластику

Польща посилить контроль та перевірки українських товарів на кордоні

Експорт новим морським коридором досяг 20 млн тонн 

4 Лютого 2024

Вантажоперевезення через Суецький канал впали на 45% від початку атак хуситів у Червоному морі

3 Лютого 2024

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк на 650 робочих місць у переробній галузі 

ВСІ НОВИНИ ⇢