Бізнесу пропонують бронювати робітників за 20 тис грн/місяць

Економіка Новини
Бізнесу пропонують бронювати робітників за 20 тис грн/місяць

У Верховній Раді пропонують дозволити бізнесу забронювати співробітників від мобілізації, доплачуючи за кожного з них близько 20 тисяч гривень на місяць. Цей механізм може збільшити надходження до держбюджету на 200-500 мільярдів гривень. Про це народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха розповів у інтерв’ю Укрінформу.

“Суть полягає в тому, щоби будь-яке підприємство або фізична особа-підприємець могла подати на бронювання співробітника, заплативши за нього щомісячно фіксовану суму у вигляді мінімальної заробітної плати військовослужбовця. На сьогодні це близько 20 тисяч гривень. Це добровільний додатковий військовий збір. Це право обрати, кого саме ти можеш бронювати”, – сказав Наталуха.

За його словами, запровадження такої схеми бронювання може додатково принести до держбюджету від 203 млрд до 520 мільярдів гривень, у випадку якщо бізнес забронює 0,7-1,5 мільйона працівників.

На думку голови Комітету, такий підхід до бронювання дозволить вирішити одразу кілька проблем: залежності України від зовнішнього фінансування, цільового використання зібраних коштів для потреб ЗСУ, а також стабільності роботи бізнесу в умовах посилення мобілізації.

За словами Наталухи, такий підхід до бронювання є справедливим, оскільки він не передбачає прив’язки до розміру зарплати працівника, на відміну від моделі бронювання, яку пропонує Офіс президента.

“Будь-який робітник незалежно від суми, яку він отримує, має право претендувати на цю бронь. Ми намагаємося зробити це максимально справедливим. Тепер військові забирають тих людей, яких вони просто можуть знайти за списком. І дуже часто це призводить до того, що підприємства просто стають і припиняють роботу або довго стагнують, шукаючи якусь заміну. Ми пропонуємо державі вийти з цього процесу і давати самим колективам визначатися, хто буде заброньований”, – пояснив Наталуха.

Він додав, що наразі відповідного законопроєкту ще немає.

“Ми не впевнені, що це має йти через законопроєкт, можливо, на рівні Кабміну це можна зробити, на рівні рішення уряду, це раз. Два – ми теж не хочемо цією моделлю зірвати мобілізацію. Тобто ми ведемо діалог з Міністерством оборони, Генштабом”, – додав Наталуха.

Як повідомлялося, наразі Офіс президента та Ініціативна група у Верховній Раді опрацьовують два різні підходи до критеріїв для “економічного бронювання” від мобілізації: або це податки з зарплати в щонайменше 30-35 тис. грн, або 20 тис. грн доплати за працівника щомісяця.

Водночас у Федерації роботодавців кажуть, що обидві названі суми – і зарплата в 35 тис. грн, і 20 тис. грн збір з роботодавця – недосяжні для більшості їхніх членів. Члени ФРУ готові платити за бронь близько 6 тис. грн на місяць за працівника.

Новини

29 Травня 2024

ЄБРР інвестуватиме в Україну по 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

28 Травня 2024

Укрнафта запустила чергову високодебітну свердловину на заході країни

Укрзалізниця отримала від Японії 25 тис тонн рейок

Енергетики отримали нову партію допомоги від Німеччини

В українські сховища закачали перший мільярд кубометрів газу 

З початку року Укргазвидобування збільшило видобуток газу на 10%

У Києві презентовано каталог українських виробників техніки для громад

Гроші від підвищення тарифу на е/е розділять Укргідроенерго і Енегроатом – депутат

Китай закликає припинити атаки на судна в Червоному морі

Уряд працює над створенням механізму електронного бронювання

ЄС офіційно схвалив закон про промисловість з нульовим рівнем викидів

Швеція надає 57 млн євро для підтримки української енергетики

Мінекономіки планує запровадити кешбек на українські товари до кінця літа

US Steel запустила виробництво на новому заводі окатишів

Уряд визначив перелік об’єктів яким не будуть вимикати світло

Покровський ГЗК не може повноцінно працювати через дефіцит електроенергії та її високу вартість

ВСІ НОВИНИ ⇢