Європейські виробники довгого прокату не дочекались підвищення цін

Металургія Новини
Європейські виробники довгого прокату не дочекались підвищення цін

Потенційне зростання цін, яке розглядали європейські виробники довгого прокату на тлі стабільних виробничих витрат, не відбулося, оскільки покупці відкладали поповнення запасів, спостерігаючи за зниженням цін на міжнародному ринку, повідомляє Argus.

Щотижневі оцінки Argus італійської арматури і катанки знизилися на 5 євро/т до 600 євро/т на умовах франко-завод і 660 євро/т з доставкою.

На внутрішньому ринку відпускні ціни на італійську арматуру коливалися на рівні €600/т (€340/т базис) на умовах франко-завод, при цьому для великих партій були доступні знижки до €10/т. Аналогічні рівні були вказані для італійської арматури в сусідніх країнах, які, як і раніше, не викликали особливого інтересу.

Катанка волочильної якості в Італії, Іспанії та північно-західних країнах коштувала 650-670 євро/т з доставкою на місцевий ринок і на сусідні ринки, а італійська катанка сітчастої якості котирувалася приблизно на 20 євро/т нижче. “Попит низький, і нам доводиться боротися за кожне замовлення”, – сказав іспанський учасник ринку. У Польщі ціни на катанку на місцевому ринку та у інших постачальників з ЄС були все ще вищими – €670-700/т з доставкою.

У Німеччині та інших західноєвропейських країнах споживання, за оцінками, знизилося на 25-40% порівняно з попередніми роками, причому замовники воліють задовольняти свої потреби за рахунок місцевих матеріалів. За словами німецького учасника, невеликі будівельні компанії працюють в режимі короткого робочого дня, оскільки попит залишається слабким.

Але німецькі заводи утримують ціни на арматуру на рівні 400 євро/т базису з доставкою, що еквівалентно 665-670 євро/т з доставкою, включаючи надбавки за розміри. Для великих тоннажів були доступні знижки до €10/т нижче. Тим часом виробники пропонували різану та гнуту арматуру по €670-680/т, а для невеликих замовлень – по €690/т.

Польська арматура все ще була доступна по €640-650/т з поставкою в країни Балтії та Центральної Європи. Іспанські заводи продовжували котирувати арматуру по 640-650 євро/т cfr до сусідніх країн. Багато учасників були стурбовані розмовами про те, що Celsa планує продати свої активи в Польщі, Норвегії та Великобританії, але компанія не відповіла на запит про коментарі.

У Балтійському регіоні клієнти зайняли вичікувальну позицію на тлі зниження цін, бажаючи поповнити запаси на більш низьких рівнях, враховуючи, що імпортна арматура котирується на рівні 630-635 євро/т.

У Болгарії пропозиції арматури становили 1 235-1 265 левів/т (близько €631-647/т) з доставкою, але ця ціна була обговорюваною.

Минулого тижня повідомлялося, що іспанські покупці розглядали можливість купівлі катанки волочильної якості по €610-615/т cfr з регіону MENA, а турецькі постачальники були готові запропонувати верхню межу цього діапазону, але жодної угоди укладено не було. Зокрема, турецька арматура котирувалася в основному на рівні 610-620 $/т fob, а катанка – 620 $/т fob і вище, але деякі продавці були більш агресивними і готові були продавати на 5-10 $/т нижче.

Новини

23 Травня 2024

Зелена енергетика рятує українців від відключень електрики вдень

У минулому році VESCO сплатила до бюджету понад 155 млн грн

Інвестиції в енергетику прискорить страхування від воєнних ризиків та вирішення боргової кризи – експерт

Україна збільшить обсяги експорту через порти Балтії

Бізнес закликає владу дозволити самостійно визначати критично важливих співробітників 

Укрзалізниця просить уряд забронювати критичних працівників

Виробництво арматури у Китаї скоротилося на 12,8%

Уряд планує підвищити ПДВ і збільшити військовий збір

Внутрішнє споживання сталі у Японії за підсумками першого кварталу знизилося на 1,2%

Україна увійде в зиму з дефіцитом е/е, бо не встигне відновити генерацію за літо

Британська розвідка: потенціал відновлення економіки України високий

Велта відчуває гостру нестачу працівників

22 Травня 2024

Україна націоналізує два трубні заводи, які пов’язані з російським олігархом

Фонд держмайна планує відновити приватизацію портової інфраструктури на Дунаї

УЗ отримала збитки на 300 млн, скасувавши аукціони з продажу брухту 

ФДМУ визначив стартову ціну ОГКХ у 3,9 млрд грн

ВСІ НОВИНИ ⇢