Українські трубні підприємства у 2023 році збільшили виробництво на 10%

Металообробка Металургія Новини
Українські трубні підприємства у 2023 році збільшили виробництво на 10%

Трубні підприємства України у 2023 році збільшили виробництво труб порівняно з аналогічним періодом минулого року на 10,2%, до 495,6 тис. Тонн. Про це повідомляє Об’єднання “Укртрубопром”.

За 2023 рік трубні підприємства продемонстрували різноспрямовану динаміку. Зокрема, “Інтерпайп Ніко Тьюб” збільшив випуск безшовних труб на 13,3%, тоді як ТОВ НВО “Трубосталь” – скоротило на 42,5%. НВП з ІІ “Укртрубоізол” наростив виробництво електрозварювальних труб на 43,8%, тоді як “Інтерпайп НМТЗ” – знизив на 53,8%. “Сентравіс” збільшив випуск нержавіючих труб на 11,7%. Виробництво труб ВО “Оскар” знизилося на 30,5%.

Генеральний директор Об’єднання “Укртрубопром” Георгій Польський підкреслив, що за підсумками минулого року трубна галузь України продемонструвала зростання. Це сталося вперше за два роки повномасштабної війни, незважаючи на близькість великої кількості виробничих майданчиків до лінії фронту, а також перебування Нікополя, який зазнає постійних обстрілів, безпосередньо у зоні бойових дій. Однак, обсяги виробництва у минулому році становлять лише 70% від рівня 2021 року.

Він переконаний, що результати за підсумками року могли б бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги. Китайська трубна продукція просто “заповнила” український ринок як у приватному сегменті, так і на тендерах державних компаній.

“Саме тому ми з великою наснагою сприйняли створення Всеукраїнської платформи “Зроблено в Україні”, за рахунок якої може відбутися зміна державної економічної політики. Завдяки цьому майданчику для постійного прямого діалогу держави та бізнесу буде вирішена ганебна проблема проникнення імпорту, у тому числі на державні тендери. При цьому підтримка українського виробника стане одним із ключових пріоритетів уряду та парламенту, що зміцнить обороноздатність України у військових умовах”, – резюмував Г.Польський.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢